Pszczółki

Grupa 1 - Pani Natalia.

Wyszukaj

Jagódki

Grupa 2 - Pani Sylwia.

Wyszukaj

Mrówki

Grupa 3 - Pani Kasia.

Wyszukaj

Ananasy

Grupa 4 - Pani Monika.

Wyszukaj

Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Piątkowe Zabawy

Już dziś piątek! Ale ten czas szybko leci!

Propozycję zabaw:

 1. Spróbujcie skonstruować własną grę planszową na temat związany ze zwierzakami domowymi. Wspólnie wymyślić zasady gry i jej przebieg. Czego potrzebujecie? Papier, kredki i pionki, za które mogą posłużyć drobne przedmioty dostępne w domu. I oczywiście  niezbędna będzie  Wasza niesamowita i niczym nieograniczona wyobraźnia 🙂.

 2. Ćwiczcie czytanie codziennie chociaż 10 min🙂dokładam dzisiaj obrazki z sylabami możecie zaznaczać spinaczami do bielizny prawidłowe sylaby, które utworzą wyraz.


  Sylaby_do_pobrania.pdf

 3. Pobawcie się w zabawę ruchową "Sprytny kotek". Mamusia/tatuś przywiąże długi szalik do dwóch krzeseł, a waszym zadaniem będzie przejście pod nim tak, aby go nie dotknąć.  Jeśli będziecie mieć  ochotę mamusia może przywiązywać to coraz niżej 🙂. Bedzie to świetna zabawa i ... gimnastyka!

 4. Posłuchajcie bajki "Mały Miś i pomocne dłonie" w wykonaniu misiowego wujka - Maciej Barański  Pomyślcie, co dobrego możecie zrobić dla bliskiej osoby, której dawno nie widzieliście. Może zadzwońcie do niej? Nagrajcie dla niej krótki filmik? Wyślyjcie e-mailem zdjęcie na którym trzymajcie plakat:" Kocham Cię" ... Zróbcie coś dobrego!

I jak w każdy piątek- zaplanujcie rodzinny relaks! 🙂

Zabawy z Kodowania

Witam kochani dziś mam dla Was trochę zabaw z kodowania, które wiem że lubicie i dla chętnych karty pracy pozdrawiam wszystkich w tą zimowo-wiosenną środę bądźcie zdrowi!!

odwzoruj_obrazek.pdf

 • 002

Dziękuję 😊

Ćwiczenia w Książkach

Kochani rodzice informuję, że dzieci, które skończyły robić ćwiczenia w książkach zadane do domu mogą robić dalsze strony.
Materiał który zaznaczyłam powinniśmy zrealizować do Świat, ale jeśli dzieci już go skończyły i chcą robić dalej nie mam nic przeciwko.
Pamiętajcie o utrwalaniu liter, cyfr i czytaniu.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę zdrowia

P.S.
Przytulcie ode mnie mocno dzieci🙂

P. Monika

Stopy Sensoryczne

Dzień dobry w poniedziałek. #Zostań w domu bo nuda może być twórcza 😊👫

Stopy sensoryczne

Cele:
👣 stymulacja receptorów związanych z fotykiem
👣 tworzenie torów przeszkód, slalomów i ścieżek sensorycznych
👣 masaż stóp

Przydadzą się materiały o różnej fakturze:
✂ kasza
✂ ryż
✂ patyczki
✂ filc
✂ sztuczne futerko
✂ sizal
✂ folia babelkowa
✂ wszystko co macie w domu 😄

 • 001

zabawy_dla_6_latka.pdf

Śłońce Deszczyk

Hej, hej 😊 Czy chociaż jeden przedszkolak czeka na nowe zabawy? Tak? To świetnie!
Piątek proponuję spędzić na sportowo, bo ruch to zdrowie:

 1. Przygotuj wygodny strój do ćwiczeń. Co to będzie? Dres, balowa sukienka czy strój kosmonauty? 😊 Żartuję, oczywiście że wygodny dres lub getry. Jeśli potrafisz - załóż go samodzielnie. Pamiętaj, aby podczas ćwiczeń zachować bezpieczeństwo.
 2. Wykonaj razem z mamusią/tatusiem wiosenne ćwiczenia gimnastyczne:
  1. "Słońce i deszczyk": biegajcie po pokoju. Na hasło mamy: "słońce!" zatrzymajcie się i stańcie z podniesionymi rękami
   w górę. Na hasło: "deszcz!" przykucnijcie i schowajcie głowy.
  2. "Bocian" - chodźcie po pokoju i wysoko unoście kolana. Co pewien czas jak bociany, zatrzymajcie się i stańcie na jednej nodze, rozkładając szeroko ramiona. Ciekawe komu uda się zachować równowagę....
  3. "Kokon motyla" - owiń mamusię/tatusia długim szalem lub kocem. Potem mamusia/tatuś owinie ciebie 😊
  4. skaczcie jak żabki
 3. Przed wami weekend. Zaplanujcie wspólnie rodzinny relaks 😊

Wiosenne Krokusy i Motylki

Dzisiaj z radością przedstawiam wam wiosenne krokusy i motylki z rolek po papierze jako zwiastuny wiosny.

Potrzebne będą:

 1. rolki po papierze,
 2. żółta , fioletowa i różowa farba,
 3. zielony papier kolorowy
 4. oraz nożyczki, tektura bądź kartka z bloku technicznego

Krokusy
Aby wykonać krokusy potrzebne będzie 5 kawałków pocięte rolki - 3 z nich malujemy na żółto a 2 na fioletowo. Żółte sklejamy że sobą i powstaje nam kielich większego krokusa . Aby zrobić mniejszy kwiatek należy złożyć jeden fioletowy kawałek rolki na pół , a drugi przeciąć w połowie, z tak powstałych części formujemy kielich i sklejamy razem. Kielich kwiatów przyklejamy do tekturki bądź kartki z bloku technicznego. Łodygi i listki wycinamy z papieru kolorowego i również przyklejamy.

 • 001

A oto kilka wiosennych zadań  z grafomotoryki.

 

Grafomotoryka - Wiosenne Zwierzta.pdf

Kreatywne zabawy i domowy tor przeszkód

Kreatywne Zabawy

Dziś zapraszam Was do eksperymentowania :). Poniżej znajdziecie kilka przykładów doświadczeń i przepisów na kreatywne zabawy. Bawcie się dobrze !!!

 • 001

W domu możemy bawić się na różne sposoby. Dzisiaj przedstawiam jeden z nich:

Domowy tor przeszkód

Tor może składać się z kilku etapów:

 1. Na dywanie rozkładamy sześć złożonych ręczników. Zadanie polega na przebiegnięciu w taki sposób, aby stopy stawiać tylko na tych technikach. Do tej zabawy zamiast ręczników można wykorzystać skrawki materiałów bądź kartki papieru.
 2. Wspinaczka. Można wspinać się na pufę ale mogą to być też poduszki i kołdra przykryte kocem.
 3. Slalom. Ustawiamy 5 pustych butelek plastikowych mogą też być maskotki. Zadanie polega na przebiegnięciu salonem po tej trasie.
 4. Czołganie. Można do tego wykorzystać stolik dziecięcy lub krzesło- dziecko może się pod nim czołgać lub przejść na czwórka.
 5. Kolejne zadanie to wejście na krzesło i zeskoczenie z niego.
 6. Rzucanie do celu. Dziecko staje na specjalnie wyznaczonym miejscu (może to być pasek lub jakiś przedmiot wyznaczający linię startu) i próbuje wrzucić balon lub zgnieciona gazetę lub małą piłkę do miski bądź kartonowego pudła.
 • 001

Udanej zabawy!!!

Poszukiwanie skarbu

Motywacją do zabawy oraz do rozwiązywania zagadek i zadań jest dotarcie do skarbu (skarbem może być ulubiony przedmiot, zabawka dziecka).
Na początku zabawy Wy kochani rodzice musicie stworzyć  mapę (drogę do skarbu) tak aby każde dziecko łatwo ja odczytali. Na mapie musi znaleźć się kilka zadań  mogą być to zarówno zadania ruchowe jak np. zrób  10, przysiadów, podskoczy 7 razy lub zakręć się 3 razy, bądź też zadanie w formie zagadek np. 
Wiosną  na drzewie się zieleni ale opada na jesieni.
Jak ten kwiatek się nazywa co słowo "pan" w sobie ukrywa
Można też pochować kilka kartek z odpowiedziami takimi jak: "sprawdź pod łóżkiem ", "szukaj za kanapa", "zajrzyj do lodówki "itp. by dziecko odnalazło skarb. Co będzie poszukiwaną nagrodą zależy od Was kochani rodzice. Miłej zabawy!!!

Kochani Rodzice

W związku z zaistniałą sytuacją proszę abyście wykorzystali ten czas z dziećmi na powtórzenie dotychczas przerobionego materiału na ćwiczenia w czytaniu a także aby miło spędzić ten trudny czas na różnorodnych zabawach. Przedstawię poniżej kilka propozycji do skorzystania. Wszystkim moim kochanym dzieciom oraz im rodzicom i rodzinom życzę dużo, dużo zdrowia.

Nauka wiązania butów 

"But treningowy" a raczej talerzyk treningowy na którym dziecko będzie mogło trenować wiązanie sznurówek.
Sposób wykonania:
Potrzebujemy talerzyk papierowy, nożyczki, ołówek i nakrętka  .
Na tylnej stronie talerzyk odrysowujemy kółka  od nakrętki ( to będą nasze dziurki do włożenie sznurówek) i wycinamy je małymi nożyczkami. Wkładamy sznurówke i już można zaczynać naukę nawiązywania butów.

Techniki nawiązywania butów:

 1. Technika zwana "Zajączkiem" . Polega na tym,że z każdej sznurówkę tworzymy owalne ucho,a następnie robimy węzeł przeplatają że sobą uszy.
 2. Druga popularna technika to zrobienie jednego ucha zająca,a później przeplecenie sznurówke dookoła i do środka
Copyright © 2020 Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne w Bielawie All Rights Reserved. Developed by JUMP IT Service.