Należność za przedszkole

Należność za przedszkole można wpłacać do dziesiątego każdego miesiąca w kancelarii przedszkola lub na konto:

29 9527 0007 0040 8949 2000 0002
Tytułem:
Imię i nazwisko dziecka oraz za jaki miesiąc.

Cel, sposób i zakres przetwarzania danych osobowych

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jest to akt prawny, który pozwala każdemu zainteresowanemu w łatwy i przejrzysty sposób uzyskiwać informacje o tym, kto i na jakiej podstawie przetwarza jego dane osobowe, zarządzać dostępem do nich oraz wspierać w egzekwowaniu prawa do ich jak najlepszej ochrony.

Dlatego też Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne w Bielawie pragnie poinformować w jakim celu i w jaki sposób przetwarza dane osobowe oraz jak mogą osoby, których dane są przetwarzane realizować przysługujące im prawa.

Dzień w przedszkolu

Przedszkole jest czynne od godz. 6.00 do godz. 16.30
Ze względu na rozkład dnia w przedszkolu, prosimy przyprowadzać dzieci do godziny 8.00, bowiem o tej godzinie podajemy śniadanie. Po śniadaniu rozpoczynają się różnego rodzaju zajęcia, wycieczki, spacery.
Dziecko może być przyprowadzone później do przedszkola, jednakże ze względu na organizację prosimy, aby było po śniadaniu w domu.
O godz. 11.00 dzieci spożywają drugie śniadanie.
Obiad podajemy dzieciom o godz. 13.30.
Po obiedzie, odbywają się zabawy w sali lub ogrodzie.
Od godz. 14.00 do 16.30 rodzice odbierają swoje pociechy do domu.

Kalendarz uroczystości w Przedszkolu

L.p.Temat uroczystościOpis uroczystościTermin
1. Dzień Chłopca Każda grupa obchodzi indywidualnie Wrzesień
2. Dzień Edukacji Narodowej Program artystyczny przygotowany przez dzieci z poszczególnych grup Październik
3. Pasowanie na przedszkolaka Prezentacja umiejętności przez dzieci najmłodsze Listopad
4. Andrzejkowe wróżby Zabawy w oparciu o tradycję wróżenia sobie w „andrzejkowy wieczór” Listopad
5. Spotkanie z Mikołajem Piosenki i wiersze dla Mikołaja, otrzymanie prezentów Grudzień
6. Spotkanie przy choince – „Opłatek” Wiersze, inscenizacje, wspólne kolędowanie Grudzień
7. Dzień Babci i Dziadka Każda grupa obchodzi indywidualnie. Krótka akademia przygotowana przez dzieci Styczeń
8. Kostiumowy Bal Karnawałowy Tańce i zabawy ze śpiewem, konkursy Styczeń
9. Święto Wiosny Montaż słowno - muzyczny Marzec
10. „Święcone” Przedszkolne spotkanie dzieci, rodziców i personelu przedszkola z okazji Świąt Wielkanocnych Kwiecień
11. Dzień Ziemi Konkursy ekologiczne, zagadki, doświadczenia, rozdanie znaczków „przyjaciela przyrody”, wystawa prac ekologicznych Kwiecień
12. Festyn z okazji Dnia Dziecka Uroczystość plenerowa, program artystyczny, zabawy i gry sprawnościowe, wspólne śpiewanie piosenek, słodki poczęstunek Czerwiec
13. Uroczyste zakończenie roku szkolnego Program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy najstarszej, wręczenie dyplomów i pamiątek Czerwiec

Dzieci chore

Dzieci zakaźnie chore lub z gorączką nie są przyjmowane do przedszkola. Prosimy o nie przyprowadzanie dzieci przeziębionych. Katar to także choroba. Pamiętajmy o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia. Jeżeli dziecko źle się poczuje w trakcie pobytu w przedszkolu, natychmiast Was o tym powiadomimy, dlatego bardzo prosimy aby numery Waszych telefonów którymi dysponujemy były stale aktualne.

Odzież

Dzieci powinny być ubierane w wygodne i praktyczne ubranka, tj. odzież, która nie krępuje dziecka i w której może się pobrudzić, np. podczas zajęć plastycznych lub zabaw w ogrodzie. Prosimy, aby każde dziecko miało w przedszkolu swoje kalosze. Próbujemy, w miarę możliwości, codziennie wychodzić na powietrze, niezależnie od pory roku czy pogody. Nie ma pojęcia „zła pogoda”, może być tylko źle dobrana odzież.