Prace Oli

Ola z grupy Jagódek  w czasie pandemii pracowicie spędza czas robiąc to co najbardziej lubi 😊oto jej prace plastyczne:

Puchnące farby

Dziś  z naszego worka z pomysłami  wysypaliśmy puchnące farby. Zabawy jest co nie miara, a łatwość wykonania zadziwia. Przepis jest prosty, mąka, sól i woda w równych proporcjach. Mieszamy wszystko ze sobą, dla urozmaicenia można dodać barwników spożywczych lub zwykłej farby plakatowej,  żeby zabarwić masę. Można też to zrobić po wypieczeniu. Mieszamy składniki, malujemy pędzlem lub palcami na kartce technicznej i tworzymy  :)  po skończeniu malowania wkładamy pracę do mikrofalówki dosłownie na kilka sekund, tak aby nasza masa spuchła.

Udanej zabawy !

Dzieła z recyklingu

Dzisiaj propozycja zabaw z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Ode mnie kilka znalezionych propozycji z których można stworzyć ciekawe rzeczy. Miło nam będzie zobaczyć wasze dzieła. :)

Zgadywanki i Puzzle

Zgadywanki

Witam serdecznie dzisiaj przygotowałam zgadywanki dla naszych Jagódek. Ale! Jak bawić się tak żeby szybko się dzieciom nie znudziło? Zorganizujmy dzieciom zabawę na kształt konkursu. Zgadywanki można wydrukować i pozwolić dzieciom aby wylosowały zgadywankę, zabawa może polegać na zbieraniu punktów.

Puzzle

Następna propozycja to przygotowane kolorowanki, które można pokolorować następnie wyciąć i stworzyć z nich puzzle. :) miłej zabawy.

Ukrywanie i poszukiwanie

Dzisiaj zabawy z ukrywaniem i poszukiwaniem.

Pierwsza zabawa co się schowało? Siadamy z dzieckiem i układamy przed nim 5 zabawek (auto, lalkę, książkę, piłkę, robota). Zadaniem rodzica jest przykryć jedną zabawkę np chustka, a zadaniem dziecka jest zgadnąć jaka zabawka się ukryła.

Następnie można przygotować mapę domu i pobawić się w poszukiwaczy skarbu. Przygotować 5 kopert z cyframi od 1 do 5. Zadaniem rodzica jest ukryć i zaznaczyć na mapie gdzie dziecko może je znaleźć. Po odnalezieniu wszystkich kopert dziecko otrzymuje drobna nagrodę.

Miłej zabawy.

Zabawa kolorowymi nakrętkami

Wielu z nas zbiera plastikowe nakrętki, które można świetnie wykorzystać do zabawy i nauki. Dzisiaj proponuję zabawę w odwzorowywanie przy wykorzystaniu nakrętek. Dzięki temu rozwija się logiczne myślenie, spostrzegawczość, wspomagają koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, a także kreatywność, uczą rozróżniania kolorów i kształtów.

Również można wykorzystać nakrętki w kreatywny sposób i stworzyć niecodzienne obrazy.