Zwierzęce cienie

Najbliższe dni zapowiadają się słonecznie, więc może zabawa która pozwoli wykorzystać to słońce w domu. Potrzebne nam będa białe kartki i małe zabawki figurki, miś itp. Zabawki ustawić tak aby rzuciły cień na kartkę i dzieci maja super wzory do odrysowania !

Dajmy się ponieść wyobraźni

Może by dać się ponieść wyobraźni i stworzyć super pojazdy, statki kosmiczne lub jakiś domek?

Potrzebne nam będą:

• duży karton
  • materiały plastyczne (farbki, mazaki, kredki itp)
  • duża ilość wyobraźni (czego dzieci nie brakuje :))

A z pozostałości kartonu i lakierów do paznokci pomysł dla naszych dziewczynek, które zauważyłam uwielbiają malować paznokcie. Wystarczy od rysować i wyciąć dłonie na kartonie narysować paznokcie. Na pewno nasze małe piękności się ucieszą.

Miłej zabawy

Ciasto czekoladowe

Propozycja zabawy, ale także przepysznym i łatwym przepisem na ciasto czekoladowe. Dziecko przy pomocy rodzica moze przygotować deser dla całej rodziny. Jest to prosty przepis przy użyciu tylko łyżki na pewno każdy czterolatek sobie z nim poradzi!

Składniki:

• 2 szklanki maki
  • 3/4 szklanki cukru
  • Cukier wanilinowy
  • 4 łyżki kakao
  • 1 szklanka mleka
  • 1 łyżka proszku do pieczenia
  • 1/3 szklanki oleju
  • Szczypta soli

Przygotowanie:
Wystarczy wszystkie składniki wymieszać łyżką do jednolitej konsystencji. Następnie pieczemy 30-40 min (do suchego patyczka) w 180 stopniach.

Idealny przepis żeby przygotować go z dziećmi.

Figury

A na rozładowanie nadmiaru energii proponuję zabawę w figury (dzieci na pewno będą pamiętały z przedszkola).
Puszczamy ulubione piosenki, a gdy muzyka przestaje grać trzeba przyjąć zwariowana figurę i postarać się nie poruszyć.

Kolejna propozycja zabaw

Zabawa I - WYTURLAJ SOBIE OPOWIEŚĆ

Zabawa rozwijającą wyobraźnię. Proponuję, aby najpierw dziecko rzucało kostką a rodzic pierwszy wymyślał historie z wylosowanych obrazków
Potrzebne będzie:
Kostka

Zabawa II - WYKLEJANIE Z PLASTELINY

Twórcze działanie dziecka , lepienie, ugniatanie, manipulowanie i wyklejanie rozmaitych kolaży.
Potrzebne będzie:
Wydrukowanie kolaży
Plastelina.

Baba Jaga i Magnetyczny labirynt

Witam serdecznie wszystkie dzieci i rodziców z grupy Jagódek. Większość dzieci ma pokoje pełne zabawek, ale to nie chroni ich od nudy. Warto pamiętać, że dla maluchów to także niełatwy czas. Oddzielone od kolegów i ulubionych rozrywek bywają nieznośne. Czasem wystarczy uruchomić w sobie dziecięcą fantazję, by odkryć urok w dobrze znanej zabawce. W tak trudnym czasie który teraz przeżywamy, chciałbym Państwu zaproponować zabawy, w których możemy uczestniczyć razem z naszymi pociechami.

Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy

Jedna osoba to Baba Jaga. Stoi tyłem do pozostałych i woła: „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. W tym czasie dzieci szybko biegną w jej stronę. Na słowo „patrzy” Baba Jaga odwraca się. Kto nie zdołał się zatrzymać w bezruchu, wraca na start, kto dotknie Baby Jagi, ten zajmuje jej miejsce.

Magnetyczny labirynt

Do tej zabawy potrzebny Wam będzie kawałek kartonu lub sztywnej tekturki, ozdobna taśma klejąca lub izolacyjna do wyklejenia trasy labiryntu oraz dwa magnesy.

Na tekturce wyklejamy trasę labiryntu, następnie na górze kładziemy jeden magnes, a pod spodem drugi. Magnes przez tekturkę przyciąga drugi magnes, a dzięki temu możemy nim sterować zgodnie z wytyczoną trasą. Ta zabawa, to prawdziwe wyzwanie, które uczy cierpliwości i precyzji ruchów. To świetna zabawa dla całej rodziny.

Drodzy Rodzice

Dla przypomnienia ostatnich zajęć zachęcam do puszczania piosenki "wiosna wiosenka" której ostatnio uczyliśmy się śpiewać.

Również można sprawdzić wiedzę dzieci z ostatnich zajęć i zaprezentować im zdjęcia kwiatów i poprosić o podanie nazw (ostatnio szło im naprawdę super zapamiętywanie).

Propozycja zabawy z rodzicem:

Eksperyment "kwitnące kwiaty"

Do eksperymentu potrzebujemy:

• kolorowe kartki
  • marker
  • nożyczki
  • miska z woda

Wykonanie:

1. narysować kwiatki
  2. wyciąć
  3. złożyć płatki kwiatów do środka
  4. delikatnie umieścić na tafli wody i obserwować jak rozkwitają.

Miłej zabawy Agnieszka Michałowska