Kochane Ananasy, Drodzy Rodzice !

Pragnę poinformować, że 9 i 10 czerwca od godz. 13.00 do 16.00 będzie można odebrać
z  przedszkola wszystkie pozostawione przez dzieci rzeczy (przybory, książki, kapcie itp.)
Pani Monika umieści je w szatni dzieci, w  szafkach indywidualnych. Zapraszamy.

Ponadto 9 i 10 czerwca wszyscy chętni rodzice będą mogli zakupić pamiątkowe komplety zdjęć ( a w nim tablo ze zdjęciami wszystkich dzieci z grupy + duży portret dziecka oraz zdjęcia do legitymacji szkolnej) w cenie 32 zł. Zapraszamy.

Drodzy Rodzice,

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego w przedszkolu

W związku z tym, w naszym ogrodzie przedszkolnym dla grupy Anansów zorganizowane zostanie Uroczyste Pożegnanie Przedszkola, które odbędzie się 26 czerwca o godz. 16.30
(w razie deszczu uroczystość  zostanie przeniesiona na 29 czerwca) Prosimy, aby na uroczystość przybyła z dzieckiem tylko jedna osoba dorosła.

Kto z Państwa, wyraża chęć uczestniczenia z dzieckiem w tej uroczystości, proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny z wychowawczynią grupy – Panią Moniką lub bezpośrednio na nr przedszkola 74 645 22 24 Zapraszamy.

Flaga Polski - praca plastyczna

Dzień Dobry. Na początku maja obchodzimy trzy ważne święta:

• 1 maja - Święto Pracy
  • 2 maja- Dzień Flagi
  • 3 maja- Święto Konstytucji 3 Maja

Że świętami majowym kojarzą się następujące symbole narodowe:

• Flaga- biało- czerwona
  • Godło Polski- biały orzeł w złotej koronie, że złotymi szpinak i i dziobem, zwrócony w prawo, na tle czerwonej tarczy herbowej
  • Hymn państwowy - "Mazurek Dąbrowskiego" pieśń śpiewana podczas ważnych uroczystości

Pod tym linkiem znajdziecie różne techniki wybierzcie tą którą Wam się najbardziej podoba Flaga polski praca plastyczna

Polska - co o niej wiemy

Dzień Dobry kochani w tym tygodniu chciałabym Wam przybliżyć i przypomnieć trochę najważniejsze informacje na temat kraju, w którym mieszkamy czyli Polski.
Obejrzyjcie prezentację a jeśli chcecie wykonajcie zadania w kartach pracy.

Życzę wszystkim miłego dnia i pozdrawiam gorąco 😊

Ekologiczny tydzień

Dzień dobry na zakończenie ekologicznego tygodnia porozmawiamy o powietrzu.

1. Obejrzyjcie filmik nt zanieczyszczenia powietrza (rodzic musi przeczytać tłumaczenie filmiku)

Po jego obejrzeniu spróbuj powiedzieć swoimi słowami czego się dowiedziałeś
  2. Powietrze jest niewidoczne, ale może jest sposób, by je zobaczyć? Zanurz z mamusią/tatusiem pustą butelkę w przeźroczystym naczyniu z wodą i obserwuj wydobywające się z butelki bąbelki powietrza
  3. W lesie powietrze jest wyjątkowo czyste. Jeśli możecie - wybierzcie się do niego! Jeśli nie - pobawcie się z panem Sebastianem Anima Piano Sebastian Dusza

A w wolnej chwili poproście rodziców o przeczytanie bajki "Wojtek i maseczki" na końcu bajki jest kolorowanka 😊.

Przyjemnego i ciepłego weekendu życzę.

Wiosna, obudziły się motyle

Zabawa i ruch przy muzyce

Witam kochani dzisiaj chciałabym żebyście pobawili się poruszali przy muzyce. Zachęcam  Was do nauki piosenki "Wiosna, obudziły się motyle", która znajdziecie w poniższym linku a także naśladowanie ruchów pokazywanych przez Panią. Przydadzą wam się do tego kolorowe apaszki bądź paski bibuły.

Gra - "Jak dbać o środowisko"

Przesyłam grę "Jak dbać o środowisko" ciekawe czy pamiętacie? Potrzebne będą tylko pionki i kostka.

Bawcie się dobrze😊😊.

Dzień Ziemi

Witam Was kochani dzisiaj będzie o ekologii ponieważ jesteśmy Ekologicznym Przedszkolem i dużo wiecie na temat zachowań proekologicznych, a także dlatego że 22 Kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczna wiosenną akcją, która promuje postawy, a także przypomina jak można dbać o środowisko i naszą planetę.  Musimy pilnować, aby w naszym życiu tych ekologicznych nawyków było jak najwięcej nie ze względu na modę, ale ze względu na przekonanie, że jest to dobre dla naszej planety.

Wyklejanka z motywem kuli ziemskiej. Wyklej ją plasteliną, bibułą lub pokoloruj.

Połącz w pary ekologiczne symbole z ich cieniami.

Które nawyki są ekologiczne, a które szkodzą Ziemi? Wytnij uśmiechnięte i smutne planety i przyklej je w odpowiednich miejscach.

Na koniec zachęcam Was do obejrzenia bajki Franklin i Dzień Ziemi: