Flaga Polski - praca plastyczna

Dzień Dobry. Na początku maja obchodzimy trzy ważne święta:

• 1 maja - Święto Pracy
  • 2 maja- Dzień Flagi
  • 3 maja- Święto Konstytucji 3 Maja

Że świętami majowym kojarzą się następujące symbole narodowe:

• Flaga- biało- czerwona
  • Godło Polski- biały orzeł w złotej koronie, że złotymi szpinak i i dziobem, zwrócony w prawo, na tle czerwonej tarczy herbowej
  • Hymn państwowy - "Mazurek Dąbrowskiego" pieśń śpiewana podczas ważnych uroczystości

Pod tym linkiem znajdziecie różne techniki wybierzcie tą którą Wam się najbardziej podoba Flaga polski praca plastyczna

Polska - co o niej wiemy

Dzień Dobry kochani w tym tygodniu chciałabym Wam przybliżyć i przypomnieć trochę najważniejsze informacje na temat kraju, w którym mieszkamy czyli Polski.
Obejrzyjcie prezentację a jeśli chcecie wykonajcie zadania w kartach pracy.

Życzę wszystkim miłego dnia i pozdrawiam gorąco 😊

Ekologiczny tydzień

Dzień dobry na zakończenie ekologicznego tygodnia porozmawiamy o powietrzu.

1. Obejrzyjcie filmik nt zanieczyszczenia powietrza (rodzic musi przeczytać tłumaczenie filmiku)

Po jego obejrzeniu spróbuj powiedzieć swoimi słowami czego się dowiedziałeś
  2. Powietrze jest niewidoczne, ale może jest sposób, by je zobaczyć? Zanurz z mamusią/tatusiem pustą butelkę w przeźroczystym naczyniu z wodą i obserwuj wydobywające się z butelki bąbelki powietrza
  3. W lesie powietrze jest wyjątkowo czyste. Jeśli możecie - wybierzcie się do niego! Jeśli nie - pobawcie się z panem Sebastianem Anima Piano Sebastian Dusza

A w wolnej chwili poproście rodziców o przeczytanie bajki "Wojtek i maseczki" na końcu bajki jest kolorowanka 😊.

Przyjemnego i ciepłego weekendu życzę.

Wiosna, obudziły się motyle

Zabawa i ruch przy muzyce

Witam kochani dzisiaj chciałabym żebyście pobawili się poruszali przy muzyce. Zachęcam  Was do nauki piosenki "Wiosna, obudziły się motyle", która znajdziecie w poniższym linku a także naśladowanie ruchów pokazywanych przez Panią. Przydadzą wam się do tego kolorowe apaszki bądź paski bibuły.

Gra - "Jak dbać o środowisko"

Przesyłam grę "Jak dbać o środowisko" ciekawe czy pamiętacie? Potrzebne będą tylko pionki i kostka.

Bawcie się dobrze😊😊.

Dzień Ziemi

Witam Was kochani dzisiaj będzie o ekologii ponieważ jesteśmy Ekologicznym Przedszkolem i dużo wiecie na temat zachowań proekologicznych, a także dlatego że 22 Kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczna wiosenną akcją, która promuje postawy, a także przypomina jak można dbać o środowisko i naszą planetę.  Musimy pilnować, aby w naszym życiu tych ekologicznych nawyków było jak najwięcej nie ze względu na modę, ale ze względu na przekonanie, że jest to dobre dla naszej planety.

Wyklejanka z motywem kuli ziemskiej. Wyklej ją plasteliną, bibułą lub pokoloruj.

Połącz w pary ekologiczne symbole z ich cieniami.

Które nawyki są ekologiczne, a które szkodzą Ziemi? Wytnij uśmiechnięte i smutne planety i przyklej je w odpowiednich miejscach.

Na koniec zachęcam Was do obejrzenia bajki Franklin i Dzień Ziemi:

Zwierzęta na wsi

Witam Was kochani poświątecznie mam nadzieję że humory Wam dopisują i jesteście gotowi do działania 😊😊😊. Dzisiaj chciałabym przybliżyć informacje o zwierzętach, które na pewno znacie - będą to zwierzęta mieszkające na wsi. Obejrzyjcie film i spróbujcie odgadnąć zagadki i rozwiązać zadania🙂🙂

I kilka zadań wraz z grą bawcie się dobrze!!😊