Śłońce Deszczyk

Hej, hej 😊 Czy chociaż jeden przedszkolak czeka na nowe zabawy? Tak? To świetnie!
Piątek proponuję spędzić na sportowo, bo ruch to zdrowie:

1. Przygotuj wygodny strój do ćwiczeń. Co to będzie? Dres, balowa sukienka czy strój kosmonauty? 😊 Żartuję, oczywiście że wygodny dres lub getry. Jeśli potrafisz - załóż go samodzielnie. Pamiętaj, aby podczas ćwiczeń zachować bezpieczeństwo.
  2. Wykonaj razem z mamusią/tatusiem wiosenne ćwiczenia gimnastyczne:
    1. "Słońce i deszczyk": biegajcie po pokoju. Na hasło mamy: "słońce!" zatrzymajcie się i stańcie z podniesionymi rękami
      w górę. Na hasło: "deszcz!" przykucnijcie i schowajcie głowy.
    2. "Bocian" - chodźcie po pokoju i wysoko unoście kolana. Co pewien czas jak bociany, zatrzymajcie się i stańcie na jednej nodze, rozkładając szeroko ramiona. Ciekawe komu uda się zachować równowagę....
    3. "Kokon motyla" - owiń mamusię/tatusia długim szalem lub kocem. Potem mamusia/tatuś owinie ciebie 😊
    4. skaczcie jak żabki
  3. Przed wami weekend. Zaplanujcie wspólnie rodzinny relaks 😊

Wiosenne Krokusy i Motylki

Dzisiaj z radością przedstawiam wam wiosenne krokusy i motylki z rolek po papierze jako zwiastuny wiosny.

Potrzebne będą:

1. rolki po papierze,
  2. żółta , fioletowa i różowa farba,
  3. zielony papier kolorowy
  4. oraz nożyczki, tektura bądź kartka z bloku technicznego

Krokusy
Aby wykonać krokusy potrzebne będzie 5 kawałków pocięte rolki - 3 z nich malujemy na żółto a 2 na fioletowo. Żółte sklejamy że sobą i powstaje nam kielich większego krokusa . Aby zrobić mniejszy kwiatek należy złożyć jeden fioletowy kawałek rolki na pół , a drugi przeciąć w połowie, z tak powstałych części formujemy kielich i sklejamy razem. Kielich kwiatów przyklejamy do tekturki bądź kartki z bloku technicznego. Łodygi i listki wycinamy z papieru kolorowego i również przyklejamy.

A oto kilka wiosennych zadań  z grafomotoryki.

Grafomotoryka - Wiosenne Zwierzta.pdf

Kreatywne zabawy i domowy tor przeszkód

Kreatywne Zabawy

Dziś zapraszam Was do eksperymentowania :). Poniżej znajdziecie kilka przykładów doświadczeń i przepisów na kreatywne zabawy. Bawcie się dobrze !!!

W domu możemy bawić się na różne sposoby. Dzisiaj przedstawiam jeden z nich:

Domowy tor przeszkód

Tor może składać się z kilku etapów:

1. Na dywanie rozkładamy sześć złożonych ręczników. Zadanie polega na przebiegnięciu w taki sposób, aby stopy stawiać tylko na tych technikach. Do tej zabawy zamiast ręczników można wykorzystać skrawki materiałów bądź kartki papieru.
  2. Wspinaczka. Można wspinać się na pufę ale mogą to być też poduszki i kołdra przykryte kocem.
  3. Slalom. Ustawiamy 5 pustych butelek plastikowych mogą też być maskotki. Zadanie polega na przebiegnięciu salonem po tej trasie.
  4. Czołganie. Można do tego wykorzystać stolik dziecięcy lub krzesło- dziecko może się pod nim czołgać lub przejść na czwórka.
  5. Kolejne zadanie to wejście na krzesło i zeskoczenie z niego.
  6. Rzucanie do celu. Dziecko staje na specjalnie wyznaczonym miejscu (może to być pasek lub jakiś przedmiot wyznaczający linię startu) i próbuje wrzucić balon lub zgnieciona gazetę lub małą piłkę do miski bądź kartonowego pudła.

Udanej zabawy!!!

Poszukiwanie skarbu

Motywacją do zabawy oraz do rozwiązywania zagadek i zadań jest dotarcie do skarbu (skarbem może być ulubiony przedmiot, zabawka dziecka).
Na początku zabawy Wy kochani rodzice musicie stworzyć  mapę (drogę do skarbu) tak aby każde dziecko łatwo ja odczytali. Na mapie musi znaleźć się kilka zadań  mogą być to zarówno zadania ruchowe jak np. zrób  10, przysiadów, podskoczy 7 razy lub zakręć się 3 razy, bądź też zadanie w formie zagadek np.
Wiosną  na drzewie się zieleni ale opada na jesieni.
Jak ten kwiatek się nazywa co słowo "pan" w sobie ukrywa
Można też pochować kilka kartek z odpowiedziami takimi jak: "sprawdź pod łóżkiem ", "szukaj za kanapa", "zajrzyj do lodówki "itp. by dziecko odnalazło skarb. Co będzie poszukiwaną nagrodą zależy od Was kochani rodzice. Miłej zabawy!!!

Kochani Rodzice

W związku z zaistniałą sytuacją proszę abyście wykorzystali ten czas z dziećmi na powtórzenie dotychczas przerobionego materiału na ćwiczenia w czytaniu a także aby miło spędzić ten trudny czas na różnorodnych zabawach. Przedstawię poniżej kilka propozycji do skorzystania. Wszystkim moim kochanym dzieciom oraz im rodzicom i rodzinom życzę dużo, dużo zdrowia.

Nauka wiązania butów

"But treningowy" a raczej talerzyk treningowy na którym dziecko będzie mogło trenować wiązanie sznurówek.
Sposób wykonania:
Potrzebujemy talerzyk papierowy, nożyczki, ołówek i nakrętka  .
Na tylnej stronie talerzyk odrysowujemy kółka  od nakrętki ( to będą nasze dziurki do włożenie sznurówek) i wycinamy je małymi nożyczkami. Wkładamy sznurówke i już można zaczynać naukę nawiązywania butów.

Techniki nawiązywania butów:

1. Technika zwana "Zajączkiem" . Polega na tym,że z każdej sznurówkę tworzymy owalne ucho,a następnie robimy węzeł przeplatają że sobą uszy.
  2. Druga popularna technika to zrobienie jednego ucha zająca,a później przeplecenie sznurówke dookoła i do środka