Terminu zamknięcia Przedszkola

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Pionkowski wydał nowe rozporządzenie zmieniające rozporządzenie z dnia 11.03.20 w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w którym na podstawie art 30b ustawy z dnia 24 grudnia 2016 Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 poz. 1148, z późn. zm.) wprowadzono zmianę terminu do którego szkoły, przedszkola, żłobki oraz inne placówki oświatowe będą zamknięte dla uczniów i wychowanków.

Rozporządzenie to wprowadza  datę 10 kwietnia 2020 jako dzień do którego obowiązuje zamknięcie placówek oświatowych.

Zachęcamy wszystkich Rodziców aby razem z dziećmi odwiedzali naszą przedszkolną stronę internetową. W zakładkach poszczególnych grup wiekowych znajdziecie Państwo propozycje zabaw i ciekawych eksperymentów  do przeprowadzenia z dziećmi w domu. Opisy zabaw nie nakładają na Państwa obowiązku ich przeprowadzenia, z naszej strony są to tylko propozycje  zabaw których nauczycielski w tych dniach z przyczyn od nas niezależnych nie mogą przeprowadzić ze swoimi wychowankami w grupach przedszkolnych. Życzymy Wam dużo zdrowia i niecierpliwie czekamy na Wasz powrót.

Wiosna w Przedszkolnym Ogrodzie

W Naszym pięknym przedszkolnym ogrodzie zawitała wiosna:) Pszczółki i Jagódki korzystają z pięknej pogody, pojawiła się nawet biedronka i pierwsze kwiatki.

Żółte słoneczko na niebie się śmieje,
łagodny wietrzyk wesolutko wieje,
Krokus nieśmiało z ziemi się podnosi,
wietrzyk wiosenny zmarzłą ziemie rosi.
Ptaszki wróciły i głośno ćwierkają,
wierzby puszyste bazie wypuszczają.
Ciepło wokoło, zima precz już poszła,
a na jej miejsce przyszła piękna wiosna.

Dzień Kobiet u Jagódek i Pszczółek

Dziewczynki z grupy Jagódek i Pszczółek obchodziły wspólnie ważne święto, dzień Kobiet smile. Chłopcy rozdali piękne upominki swoim koleżankom to był miły dzień!

Marzec czasem wiosną dmucha
czasem znowu zawierucha.
Jednak w jednym marca dniu
Słońce świeci tam i tu!
Bo to dzień szczególny jest:
Dniem Kobiet nazywa się!

Teatrze Robotniczym

Mrówki i Ananasy miały przyjemność obejrzeć spektakl pt. "Przygody wilka i zająca", w Teatrze Robotniczym w Bielawie. Komediowy nastrój sztuki udzielił się nam wszystkim.

W Parku

Pszczółki i Jagódki korzystają z pięknej pogody, spacerujemy, nasłuchujemy ptaszków, oraz szukamy zimy... smile

Dziś są Walentynki!
Dla chłopca i dziewczynki!
Wszyscy sobie ślą serduszka.

Dla ciebie kwiatuszek,
sześć małych serduszek,
jeszcze cztery robaczki
i trzy słodkie buziaczki.

Pies Chase o Bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo ważna sprawa... 4go lutego dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w pogadance na temat zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. W pogadance brał udział niezwykły gość, pies Chase z ulubionej kreskówki.

Filharmonia na wesoło

Uwielbiamy spotkania z "filharmonią na wesoło" dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy, poznajemy instrumenty i świetnie się bawimy, a nawet tańczymy.