Poszukiwanie skarbu

Motywacją do zabawy oraz do rozwiązywania zagadek i zadań jest dotarcie do skarbu (skarbem może być ulubiony przedmiot, zabawka dziecka).
Na początku zabawy Wy kochani rodzice musicie stworzyć  mapę (drogę do skarbu) tak aby każde dziecko łatwo ja odczytali. Na mapie musi znaleźć się kilka zadań  mogą być to zarówno zadania ruchowe jak np. zrób  10, przysiadów, podskoczy 7 razy lub zakręć się 3 razy, bądź też zadanie w formie zagadek np.
Wiosną  na drzewie się zieleni ale opada na jesieni.
Jak ten kwiatek się nazywa co słowo "pan" w sobie ukrywa
Można też pochować kilka kartek z odpowiedziami takimi jak: "sprawdź pod łóżkiem ", "szukaj za kanapa", "zajrzyj do lodówki "itp. by dziecko odnalazło skarb. Co będzie poszukiwaną nagrodą zależy od Was kochani rodzice. Miłej zabawy!!!