Kochani Rodzice

W związku z zaistniałą sytuacją proszę abyście wykorzystali ten czas z dziećmi na powtórzenie dotychczas przerobionego materiału na ćwiczenia w czytaniu a także aby miło spędzić ten trudny czas na różnorodnych zabawach. Przedstawię poniżej kilka propozycji do skorzystania. Wszystkim moim kochanym dzieciom oraz im rodzicom i rodzinom życzę dużo, dużo zdrowia.

Nauka wiązania butów

"But treningowy" a raczej talerzyk treningowy na którym dziecko będzie mogło trenować wiązanie sznurówek.
Sposób wykonania:
Potrzebujemy talerzyk papierowy, nożyczki, ołówek i nakrętka  .
Na tylnej stronie talerzyk odrysowujemy kółka  od nakrętki ( to będą nasze dziurki do włożenie sznurówek) i wycinamy je małymi nożyczkami. Wkładamy sznurówke i już można zaczynać naukę nawiązywania butów.

Techniki nawiązywania butów:

1. Technika zwana "Zajączkiem" . Polega na tym,że z każdej sznurówkę tworzymy owalne ucho,a następnie robimy węzeł przeplatają że sobą uszy.
  2. Druga popularna technika to zrobienie jednego ucha zająca,a później przeplecenie sznurówke dookoła i do środka