Odwiedziny w Kwiaciarni

Nasze Mróweczki odwiedziły pobliską kwiaciarnię Urban Leopold w Bielawie. Celem tej wizyty było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu. Dzieci podczas tej wycieczki mogły zobaczyć wnętrze kwiaciarni, obejrzeć wiele gatunków kwiatów ciętych, w doniczkach oraz sztucznych, jak również nasionek różnych warzyw. Pani doradziła nam, jakie nasionka powinniśmy kupić do naszego ogródka grupowego. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy wspólnie sadzić na naszych grządkach. Mrówki w ramach podziękowania wręczyły pani kwiaciarce samodzielnie przygotowaną laurkę, oczywiście z kwiatami. Poprzez tego typu wycieczki dzieci poznają zawody, wzbogacają swój język, uczą się cierpliwości oraz kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.