Zielony Ogródek

Mrówki chcąc przyśpieszyć nadejście wiosny postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne rzeczy: doniczki, słoiki, gazę, konewkę, ziemię, nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie wysiewały do doniczek nasiona i cebulki. Założone hodowle wzbogaciły kącik przyrody, który stał się miejscem do obserwacji kolejnych etapów wzrostu roślin. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach i do zup. Celem tego działania było zapoznanie NASZYCH MRÓWECZEK z potrzebami i wymaganiami roślin, kształtowanie nawyków dbania o rośliny oraz ukazanie dzieciom prostych prac gospodarczych..