Dzień Książki i sznurowanie butów

Światowy Dzień Książki

23 kwiecień to "Światowy dzień książki" 📚📚📚 nasza Pszczółki uwielbiają książeczki 😍🐝oto dowody 😊

Wiązanie butów

Drodzy Rodzice 😊

Na pewno nie raz zastanawiali się Państwo w jakim wieku dziecko powinno umieć samodzielnie zawiązać buty? 🤔 Tak naprawdę nie ma reguły, niektóre 3-4 latki potrafią już wiązać swoje buciki, niekiedy jednak dzieci w pierwszych klasach szkół podstawowych mają z tym problem. Buty na rzepy są popularne i bardzo wygodne, ale prędzej czy później nasza Pszczółka będzie miała do czynienia ze sznurówkami. Dlaczego nie zacząć tej nauki przez zabawę już teraz? 💪😊👐 Chciałabym zaproponować dzisiaj zabawę dzięki której, nasze Dziecko wyćwiczy rączki do tej nie lada łatwej umiejętności😊👐💪 do dzieła kochani!

Proponuję zrobić bucik treningowy a raczej talerzyk treningowy, na którym nasz Skarb będzie mógł trenować wiązanie sznurówek, dodatkową przyjemnością będzie wspólna zabawa podczas robienia talerzyka.

Potrzebujemy:

• talerzyk papierowy
  • nożyczki
  • ołówek lub pisak
  • czegoś do odrysowania odpowiedniej wielkości dziurek np. szpulka nici
  • sznurówki

Możemy już zaczynać naukę wiązania bucików 😊
Techniki zawiązywania butów:
Jest ich kilka. Maluchy najbardziej lubią technikę zwaną „zajączkiem” lub „króliczkiem”. Polega ona na tym, że z każdej sznurówki tworzymy owalne ucho, a  następnie robimy  węzeł, przeplatając ze sobą uszy.

Życzę udanej zabawy 💪🍀 Miłego weekendu 😍