Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Zabawy ruchowe i gimnastyka buzi i języka

Drodzy Rodzice:)
Tym razem chciałabym Państwa zachęcić do zabaw ruchowych z dziećmi, poza dobrą zabawą,  wpływają Państwo na pozytywny rozwój ruchowy i motoryczny swojego dziecka. Po za ruchem niezwykle ważnym aspektem jest usprawnianie motoryki narządów artykulacji- czyli "gimnastyka buzi i języka" nasze PSZCZÓŁKI uwielbiają te zajęcia, jestem pewna, że wykonując je razem z Mamą, Tatą czy Rodzeństwem sprawi im to wiele radości. Pozdrawiam serdecznie:)

1. Zabawy ruchowe

 • Przeprawa przez rzekę:
  Wyobraźcie sobie, że przez wasz pokój, kuchnię czy salon przepływa rzeka, musicie przejść na drugą stronę, skacząc po kamieniach tak aby nie wpaść do wody. Czym są kamienie? Mogą to być poduszki, małe Jaśki lub jakieś materiały, po każdym przejściu na drugą stronę rzeki zmieńcie ustawienie kamieni, bawimy się oczywiście razem z dzieckiem 😉💪
 • Tor przeszkód:
  Chyba każde dziecko uwielbia pokonywać tor przeszkód. Do jego wykonania mogą Państwo wykorzystać wszystko co macie w domu, mogą to być krzesła pod którymi się można czołgać, lub na nie wspinać, butelki które można omijać, według Państwa pomysłów. Zabawa ta jest idealna zarówno dla maluszków jak i dzieci starszych, więc bez problemu możemy zaangażować starsze rodzeństwo:)

2. Gimnastyka buzi i języka:

Siadamy z dzieckiem na podłodze w siadzie skrzyżnym ( po turecku;)) wykonujemy razem z dzieckiem następujące ćwiczenia:

 • oblizywanie dolnej i górnej wargi przy ustach szeroko otwartych
 • dotykanie językiem do nosa, do brody w stronę lewego i prawego ucha
 • oblizywanie zębów po wewnętrznej i zewnętrznej stronie powierzchni dziąseł ( Nasze PSZCZÓŁKI znają to jako mycie ząbków językiem)
 • nadymanie policzków
 • nabieranie powietrza w usta, przesuwanie powietrza z jednego policzka do drugiego na zmianę.

!!! Ważne,aby najpierw rodzic pokazał dziecku jak wykonać ćwiczenie, następnie wykonał je razem z nim. Życzę pięknego czasu spędzonego razem ze swoim dzieckiem 😍😉