Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Grzechotka i Czytankowo

GRZECHOTKA 🎶

Drodzy Rodzice:)
Poprzez budowanie instrumentów dzieci jednocześnie budują szacunek do własnoręcznie wykonanych dzieł. Mogą eksperymentować z instrumentami, muzykować i bawić się. Dzieci odkrywają przez to rozmaite odgłosy i dźwięki. Ważne, aby wykonane instrumenty wykorzystywane były w czasie zabawy, aby na nich grać, ponieważ w czasie zabawy dzieci nabierają różnych doświadczeń, na przykład, jak głośno, jak cicho, szybko czy wolno. Pobudzamy przy tym kreatywność w sposobach grania i rytmach, oraz różnicujemy percepcję dźwięków i odgłosów. Instrumenty pełnią ważną funkcję, ponieważ można za ich pomocą wyrazić emocje. Chciałabym zachęcić Państwa i moje kochane Pszczółki do wykonania własnych grzechotek 😊🎶

Do wykonania grzechotek będziemy potrzebować:

 • kubeczki po jogurcie
 • materiały do wypełnienia grzechotki (np. ziarna, fasolę, muszelki, małe kamyczki, makaron, guziki, koraliki)
 • papier gazetowy
 • gumki recepturki
 • kolorowy papier, lub bibuła
 • klej

!!! Pamiętajmy w zależności od wypełnienia, otrzymamy różne odgłosy

A więc zaczynamy 💪💪

 1. Kubeczek po jogurcie wypełniamy wybranym materiałem.
 2. Nad otworem umieszczamy papier gazetowy i przyklejamy klejem do brzegów. Dodatkowo przymocowujemy gumką recepturką.
 3. Z papieru gazetowego wydzielamy drobne kawałki (oczywiście to zadanie dzieci ;)) oklejamy nimi kubeczek, a jako ostatnią warstwę naklejamy kolorową bibułę. Szczególnie dokładnie musimy okleić kubeczek przy otworze, aby był stabilny. Można również okleić naszą grzechotkę tylko gazetami, a na końcu pomalować go kryjącą farbą plakatową.

Życzę udanej zabawy💪😍🍀🍀 pochwalcie się oczywiście swoimi własnoręcznie wykonanymi instrumentami 💞

 • 003

 • 002

Czytankowo📚

Zbudujmy wraz z naszym dzieckiem bazę:) do jej wykonania potrzebujemy jedynie KOCA, LAMPKI, ORAZ STOŁU;) nakryjmy stół kocem( mamy naszą bazę-namiot)  do środka połóżmy poduszki,pluszaki) schowajmy się tam i czytajmy ulubioną bajkę, później rozmawiamy o jej treści. 😍 fajnie gdyby stało się to naszym rytuałem codziennym💪

 

Miłego weekendu :)