Lody dla ochłody

Dzisiaj przygotowaliśmy lody z owoców (🍌🥝🍐🍓) i jogurtu.
Dzieci mogły  się wykazać przy krojeniu owoców i wymyśleniu kombinacji smaku lodów.

Ps. Tryskawki prosto z naszego ogródka 🥰

Ahoj piraci - Pszczółki

Dzień Dziecka
Ahoj Piracie! Dziękujemy za piękne przebrania dzieci. Dzisiaj odbyły się zabawy tematyczne jak szukanie skrzyni ze skarbem loteria w której dzieci mogły wylosować swój prezent, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji na podwórku. Mamy nadzieję że wszystkie dzieci wróciły szczęśliwe!

Dzień Pszczoły

Dzisiaj obchodziliśmy dzień Pszczoły, oglądaliśmy "Film o pszczołach" (kto nie widział polecam bardzo, w ciekawy sposób pokazany jak ważne są dla nas). Dzieci dowiedziały się jak powstaje miód, poznaliśmy rodzaje miodów (rzepakowy, wielokwiatowy i gryczany), każdy miód mogliśmy spróbować, następnie zrobiliśmy pyszny napój na bazie wody, cytryny i miodu.
A na koniec Pszczółki stały się prawdziwymi pszczołami 🐝.