Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Baba Jaga i Magnetyczny labirynt

Witam serdecznie wszystkie dzieci i rodziców z grupy Jagódek. Większość dzieci ma pokoje pełne zabawek, ale to nie chroni ich od nudy. Warto pamiętać, że dla maluchów to także niełatwy czas. Oddzielone od kolegów i ulubionych rozrywek bywają nieznośne. Czasem wystarczy uruchomić w sobie dziecięcą fantazję, by odkryć urok w dobrze znanej zabawce. W tak trudnym czasie który teraz przeżywamy, chciałbym Państwu zaproponować zabawy, w których możemy uczestniczyć razem z naszymi pociechami.

Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy

Jedna osoba to Baba Jaga. Stoi tyłem do pozostałych i woła: „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. W tym czasie dzieci szybko biegną w jej stronę. Na słowo „patrzy” Baba Jaga odwraca się. Kto nie zdołał się zatrzymać w bezruchu, wraca na start, kto dotknie Baby Jagi, ten zajmuje jej miejsce.

Magnetyczny labirynt

Do tej zabawy potrzebny Wam będzie kawałek kartonu lub sztywnej tekturki, ozdobna taśma klejąca lub izolacyjna do wyklejenia trasy labiryntu oraz dwa magnesy.

Na tekturce wyklejamy trasę labiryntu, następnie na górze kładziemy jeden magnes, a pod spodem drugi. Magnes przez tekturkę przyciąga drugi magnes, a dzięki temu możemy nim sterować zgodnie z wytyczoną trasą. Ta zabawa, to prawdziwe wyzwanie, które uczy cierpliwości i precyzji ruchów. To świetna zabawa dla całej rodziny.