Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Dekorowanie pisanek

To co najbardziej kojarzy mi się z przygotowaniami do świąt, to dekorowanie pisanek. Tradycyjne barwienie ma swoje uroki, ale dziś pokażę  wam szybki, tani, efektowny i ekologiczny sposób dekorowania pisanek😊.

Najlepiej do dekorowania nadają się białe jajka, ale te tradycyjne tez mogą być. Do naszej zabawy w dekoratorów potrzebujemy białko jaja, które służy nam za klej, pędzelek oraz dekoracyjne serwetki lub kolorową bibułę. Zamiast białka, można użyć również rozwodniony klej typu wikol. Serwetkę trzeba rozdzielić, tak aby została tylko jedna cieniutka ozdobna warstwa, zazwyczaj trzeba zdjąć dwie spodnie warstwy.

Jajko smarujemy białkiem, a następnie przykładamy dekoracyjną serwetkę. Wygładzamy ją delikatnie pędzlem umoczonym w białku, po chwili całość ładnie przylega. Jeśli macie za duży kawałek serwetki, to odetnijcie nadmiar. Po wysuszeniu nasza pisanka prezentuje się bardzo elegancko. Tak przygotowane dekoracje można na końcu zabezpieczyć pokrywając je cienką warstwą lakieru do włosów. Na pewno macie też swoje sposoby na dekorowanie będzie mi bardzo miło jak pochwalicie się swoimi pisankami przesyłając zdjęcia 😊😊.

  • 001

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć Wam kochane dzieci oraz Drodzy rodzice najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i wspaniałych chwil w gronie najbliższych. Te święta będą inne, może nie do końca takie jak zawsze ale MAMY SIEBIE. Celebrujmy każda chwilę życia i cieszmy się z każdego uśmiechu.

Będzie dobrze.... Musi😊😊