Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

O Nas

  • 001
  • 002
Przedszkole jest bardzo ładnie usytuowane.Budynek parterowy, malowniczo wkomponowany w zieleń miejskiego parku i koloryt kwiatów rosnących na przedszkolnych rabatkach. W 1998 roku placówka jako pierwsza w mieście nadała nazwę indywidualną „Parkowe Skrzaty”. Posiada logo, papier firmowy, redaguje kwartalnik ekologiczny i kronikę przedszkola. Od czterech lat wydaje ofertę edukacyjno – wychowawczą w miesiącu kwietniu. Posiada inny niż wszystkie przedszkola plac zabaw (projekt modelowy Fundacji IGU-1999 rok).Płaski teren z metalowymi zabawkami i obudowaną w kwadrat piaskownicą, przemienił się w krainę jak z bajki. Pojawiły się malownicze pagórki i doliny, rzeka piaskowo-kamienna i mnóstwo tajemniczych zakamarków chętnie odkrywanych przez dzieci. W ogrodzie urządzonych jest kilka miejsc edukacyjnych, w których dzieci: malują, budują, słuchają bajek, oglądają teatrzyki, grają piłką..., a w ciepłe bezwietrzne dni spożywają posiłki w ogrodzie i relaksują się na kocykach.
  • 003
Ogród jest ulubionym miejscem odpoczynku i relaksu rodziców po pracy.Rodzice przebywając dłużej w ogrodzie lepiej się poznają, zawiązują się między nimi przyjaźnie, sprzyja to lepszej integracji dorosłych i dzieci.Piękno naszego ogrodu sławimy w czasie plenerów malarskich,które co roku organizujemy w miesiącu maju w naturalnej scenerii.i Nasz niezwykły ogród sprawia,że edukacja ekologiczna naszych wychowanków jest łatwiejsza niż w innych bielawskich przedszkolach. Dzieci uczą się zachowań ekologicznych dzięki bezpośrednim kontaktom z mikroświatem stworzonym w ogrodzie przedszkolnym. Od września 2003 roku realizujemy autorski program edukacji ekologicznej ”Ogród przedszkolny warsztatem w promowaniu przyrody ,ekologii ,zdrowego i aktywnego stylu życia w zgodzie z naturą”. Uczestniczymy w międzynarodowych seminariach dot. edukacji ekologicznej przedszkoli objętych projektem IGU,które odbywają się w Ostritz (Niemcy).Wymieniamy również doświadczenia z zaprzyjaźnionym przedszkolem w Lingen (miasto partnerskie Bielawy).