Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Dzień Ziemi - Mrówki


Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. To święto jest szczególnie uroczyście obchodzone na całym świecie. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ, Mrówki o tym doskonale wiedzą.

Zdjęcia
  • 001

Dzień Marchewki


11.04.2022 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki🙃🙃🧡🧡 Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole, Mróweczki wykonały pięknie prace plastyczne, była MARCHEWKOWA MATEMATYKA🔢🔢🥕🥕 oraz różne pomarańczowe zabawy:) nie mogło zabraknąć oczywiście pysznej Marcheweczki🥕 Było - dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie Mrówki będą zdrowe i uśmiechnięte💪💪🧡🧡🙃🙃.

Zdjęcia
  • 001

Plac Zabaw


Grupa Mrówek, jak już wiemy uwielbia wszelkie formy aktywności fizycznej. Tym razem wybraliśmy się na pobliski plac zabaw, aby dobrze spożytkować energię naszych przedszkolaków. Naszym Mrówkom bardzo spodobało się skakanie przez skakankę (troszkę mamy z tym problem, ale TRENING CZYNI MISTRZA) oraz skakanie w gumę! Gra w gumę (niestety w dzisiejszych czasach, często zapomniana forma aktywności, jak i zabawy u dzieci) niesamowicie ćwiczy zmysł równowagi, koordynację ruchową i płynność wykonywanych ruchów. Pozwala na pozbycie się nadmiaru energii, mocno dotlenia organizm, wzmacnia kondycję, uczy zapamiętywania sekwencji ruchów i umiejętności powtarzania dostrzeżonego ruchu.

Zdjęcia
  • 001

Odwiedziny w Kwiaciarni


Nasze Mróweczki odwiedziły pobliską kwiaciarnię Urban Leopold w Bielawie. Celem tej wizyty było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu. Dzieci podczas tej wycieczki mogły zobaczyć wnętrze kwiaciarni, obejrzeć wiele gatunków kwiatów ciętych, w doniczkach oraz sztucznych, jak również nasionek różnych warzyw. Pani doradziła nam, jakie nasionka powinniśmy kupić do naszego ogródka grupowego. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy wspólnie sadzić na naszych grządkach. Mrówki w ramach podziękowania wręczyły pani kwiaciarce samodzielnie przygotowaną laurkę, oczywiście z kwiatami. Poprzez tego typu wycieczki dzieci poznają zawody, wzbogacają swój język, uczą się cierpliwości oraz kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

Zdjęcia
  • 001

Wiosenne porządki w ogrodzie


Zgodnie z ideą naszego Ekologicznego Przedszkola, dzieci dobrze wiedzą, jak ważne jest dbanie o roślinki i otaczającą nas zieleń. Poniedziałek minął naszym przedszkolakom na wiosennych porządkach w ogrodzie - to była znakomita praca zespołowa. Mrówki bardzo lubią zajęcia na świeżym powietrzu.

Zdjęcia
  • 001

Rytmika Kodowanie i Zawody Sportowe


Czwartek Mrówkom minął jak zwykle aktywnie:) Rozpoczęliśmy rytmiką, którą uwielbiamy 🥰🥰 następnie kontynuowaliśmy nasz cykl "kodowanie na dywanie" 🎲🎲, na zakończenie zrobiliśmy zawody sportowe w przedszkolnym ogrodzie🏃‍♀️🏃‍♀️👟👟⚽⚾

Zdjęcia
  • 001