Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Mrówki na Grządce

  • 001

Mrówki zakasały rękawy i ciężko pracowały na naszej grupowej grządce. Dzisiaj posadziliśmy truskawki, pomidorki, sałatę, cebulę i posialiśmy marchewkę. Teraz liczymy na piękna pogodę, aby wszystko pięknie rosło i żebyśmy mogli cieszyć się własnymi owocami i warzywami.

Dzień Zespołu Downa u Mrówek

  • 001

🧦🧦🧦🧦🧦🧦🧦🧦🧦🧦🧦
Dlaczego skarpetki nie do pary?
Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest pierwszego dnia wiosny – 21 marca. Świętujemy go od 2005 roku, dzięki inicjatywie Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Data nie jest przypadkowa, jej amerykański zapis  (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę tego syndromu.

Chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się symbolem akcji, która ma zachęcić ludzi do rozmowy na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji.

I my świętowaliśmy ten dzień poprzez założenie kolorowych skarpetek, pracę plastyczną, a co najważniejsze poprzez rozmowę o wyjątkowości osób z Zespołem Downa. Mróweczki wykazały się ogromną empatią. Zachęcam do rozmów o różnych chorobach i niepełnosprawnościach, tolerancji i akceptacji. Niech nasze dzieci będą świadome, że inność to nic złego i każdy jest wyjątkowy.

Eksperymenty Mrówek


Eksperyment z MIESZANIEM KOLORÓW Najlepsze doświadczenia dla dzieci to takie, które są dla nich nieco magiczne. Mieszanie podstawowych kolorów jest z pewnością właśnie takim eksperymentem. Dzisiaj każdy mógł wcielić się w ciekawskiego laboranta. Dzieci poznały narzędzia potrzebne do pracy w laboratorium, a z kolorów podstawowych 🟥🟨🟦 stworzyły nowe. Przy okazji ćwicząc chwyt pęsetkowy, precyzję i skupienie. Radość i ekscytacja, kiedy powstały niesamowite połączenia kolorów, są warte tych pofarbowanych rączek :) 🥽🥼🧪🧫⚗

Mrówki w dawnych czasach


🌍🌋🦖🦕🐊Dziś najwięcej uwagi Mrówki poświęciły temu, jak wyglądało życie na Ziemi przed tysiącami lat. Na podstawie różnych tekstów i ilustracji rozmawialiśmy o tym, jakie zwierzęta i rośliny wtedy występowały, czym charakteryzowały się dinozaury, gdzie mieszkali jaskiniowcy i jak wyglądała ich codzienność. Dowiedzieliśmy się, jak powstał węgiel i jak jest wykorzystywany. Dyskutowaliśmy również o tym, co robi archeolog na wykopaliskach. Na poniższym filmie namiastka całego tygodnia. Od malowania węglem, do wykopalisk w naszym przedszkolnym ogrodzie i kończąc na dniu Dinozaura🦕🦖🦕🦖.

Mrówki w Kosmosie


W ostatnim tygodniu Mrówki poznawały Kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć dzieci poznały planety Układu Słonecznego, poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód Astronauty i Astronoma.