>
Jeśli poszukujesz przedszkola, w którym Twoje dziecko otrzyma profesjonalną opiekę? Szukasz miejsca, w którym Twoja Pociecha będzie rozwijać swoje zainteresowania? Cenisz sobie domową atmosferę, smaczne i zdrowe posiłki? Przyjdź i zapisz swoje dziecko do Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego.
Nabór na rok szkolny 2020/2021 właśnie się rozpoczął !
W ramach czesnego gwarantujemy:
Zajęcia dodatkowe:
a dla dzieci uzdolnionych - kółka zainteresowań.
Oferujemy fachową poradę i pomoc wychowawców, przedszkolnego psychologa oraz logopedy.
Organizujemy dla dzieci festyny i wycieczki wyjazdowe a dla najmłodszych: spotkania adaptacyjne.
Nasze przedszkole jest czynne od 6.30 do 16.30 przez cały rok kalendarzowy.
Przyjdź i zobacz !
Należność za przedszkole można wpłacać do dziesiątego każdego miesiąca w kancelarii przedszkola lub na konto:
29 9527 0007 0040 8949 2000 0002
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
Tytułem:
Imię i nazwisko dziecka oraz za jaki miesiąc.
Zgodnie z zapowiedzią Pana Premiera, od 6 maja dopuszczona będzie możliwość otwarcia placówek przedszkolnych. Jednak poza tą informacją nie posiadamy żadnych innych wytycznych w tej sprawie. Niecierpliwie czekamy na szczegółowe decyzje Głównego Inspektora Sanitarnego. Proszę Państwa o cierpliwość i zrozumienie oraz o współpracę aby powrót dzieci do przedszkola był przede wszystkim bezpieczny.
Zwracam się również do Państwa z prośbą o podanie informacji drogą mailową lub sms-em na mój telefon bądź też kontaktując się z nauczycielką, kto z Państwa wyraża wolę powrotu dziecka, w podanym przeze mnie terminie, do przedszkola. Pomoże nam to w zaplanowaniu i zorganizowaniu wszystkich niezbędnych działań związanych z nowymi przepisami sanitarnymi. Informuję również, że w dniu dzisiejszym tj 30 kwietnia od godziny 8.00 czynny będzie przedszkolny telefon. Czekamy na informację od Państwa.
Pozdrawiam.
Małgorzata Domagała
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią.
Warszawa,13.03.2020
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół (w tym szkół dla dorosłych) i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
Uwaga! W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.
Dyrektorze,
Uwaga
W związku z zagrożeniem epidemicznym apelujemy do pracodawców, aby w stosunku do uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zwolnić tych uczniów z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół. Stosowny komunikat w tej sprawie zostanie wydany wspólnie przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Jednocześnie informujemy, że w MEN prowadzone są prace legislacyjne mające na celu wliczenie okresu zawieszenia zajęć w szkołach do okresu, za jaki pracodawcom, którzy zawarli umowę z młodocianymi pracownikami, przysługuje dofinansowanie kosztów kształcenia.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).
Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach 12 i 13 marca br. nauczyciele zobowiązani są do prowadzenia zajęć opiekuńczych. Ponieważ od 16 marca br. uczniowie nie uczęszczają na zajęcia, nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrektora szkoły i są w gotowości do wykonywania pracy.
Do decyzji dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki należy zarówno decyzja o organizacji pracy nauczycieli w okresie zawieszenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, jak i sposobie realizacji gotowości do pracy.
W trakcie zawieszenie zajęć, pracownicy administracji i obsługi szkolnej świadczą pracę. To dyrektor szkoły decyduje o organizacji ich pracy.
Dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek są obowiązani do świadczenia pracy. W tym okresie nie prowadzą zajęć dydaktycznych, lecz realizują inne zadania wynikające z zajmowanego stanowiska.
Rodzicu,
W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/410
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Jest to akt prawny, który pozwala każdemu zainteresowanemu w łatwy i przejrzysty sposób uzyskiwać informacje o tym, kto i na jakiej podstawie przetwarza jego dane osobowe, zarządzać dostępem do nich oraz wspierać w egzekwowaniu prawa do ich jak najlepszej ochrony.
Dlatego też Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne w Bielawie pragnie poinformować w jakim celu i w jaki sposób przetwarza dane osobowe oraz jak mogą osoby, których dane są przetwarzane realizować przysługujące im prawa.
Przedszkole jest czynne od godz. 6.00 do godz. 16.30
Ze względu na rozkład dnia w przedszkolu, prosimy przyprowadzać dzieci do godziny 8.00, bowiem o tej godzinie podajemy śniadanie. Po śniadaniu rozpoczynają się różnego rodzaju zajęcia, wycieczki, spacery.
Dziecko może być przyprowadzone później do przedszkola, jednakże ze względu na organizację prosimy, aby było po śniadaniu w domu.
O godz. 11.00 dzieci spożywają drugie śniadanie.
Obiad podajemy dzieciom o godz. 13.30.
Po obiedzie, odbywają się zabawy w sali lub ogrodzie.
Od godz. 14.00 do 16.30 rodzice odbierają swoje pociechy do domu.
Strona 1 z 2