Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Drodzy Rodzice

Chciałabym zachęcić Państwa do wspólnej nauki przez zabawę z dziećmi. Jak powszechnie wiadomo, zabawa ma ogromny wpływ na rozwój naszego dziecka, a gdy nasza pociecha ma możliwość wykonywania różnych zadań razem z rodzicami, jest to dla Niego ogromną radość i podwójna motywacja. Życzę miłej zabawy i dużo zdrówka. Natalia Paciorkowska

Wierszyk o myciu rączek

Wraz z pokazywaniem (w załączeniu wysyłam obrazek z wierszykiem i instrukcją jak myć poprawnie rączki) Dziecko wraz z Rodzicem, recytuje wierszyk naśladując rękoma każdy etap, na początku bez użycia wody i mydła, następnie czynność powtarzamy z wodą i mydełkiem (można przygotować miskę i mydło-zabawę wykonać w pokoju)

  • 003

Zabawa badawcza " brud i mydło"

Potrzebne na będą:

  • talerz deserowy
  • pieprz
  • szklanka wody
  • mydło

Wodę wlewamy do talerzyka wsypujemy pieprz do wody, dziecko najpierw nie umyty paluszek wsadza do wody i widzi że nic się nie dzieje, następnie nakłada na palec mydło, myje palec i znów wsadza do talerzyka z wodą i pieprzem, tym razem widzi że pieprz "odsuwa" się od palca tworzy się czyste koło. Podsumowanie obserwacji-  mycie rączek jest bardzo ważne.