Ruch to zdrowie

Drodzy Rodzice ????

Niezależnie od pory czy okoliczności, ćwiczenia powinny sprawiać naszej Pszczółce frajdę ???? tylko wtedy dziecko będzie je wykonywało chętnie i dokładnie ????, a jak wszyscy dobrze wiemy RUCH TO ZDROWIE! Dlatego też chciałabym zachęcić Państwa do wspólnych ćwiczeń z maluchem:) poniżej prezentuję kilka przykładów ćwiczeń ???????????? a więc zaczynamy:

Koncert

Malec siedzi na podłodze, podparty z tyłu dłońmi. Nogi ma ugięte w kolanach. Unosi zgięte nogi i na hasło "bęben!" uderza (lekko!) piętami w podłogę, a na hasło "pianino!" "gra" na niej paluszkami stóp. Może wystukiwać rytm konkretnej piosenki, np. "Wlazł kotek na płotek".

Wyścig wielbłądów

Maluch chodzi na czworakach, ale z wyprostowanymi nogami i wypiętą pupą, która wygląda jak wielbłądzi garb. Jeśli zwierzaków jest więcej, można urządzić wielbłądzie wyścigi. Dla utrudnienia odwzorujcie chód tego zwierzęcia (symetrycznie, czyli najpierw przestawcie lewą rękę i nogę, a później prawą rękę i nogę).

Wyścig raków

Smyk opiera się na rękach i nogach (brzuchem do góry), unosi biodra i wędruje w tej pozycji. Będzie miał większą frajdę, jeśli ty także spróbujesz!

Lustro

Siadamy po turecku naprzeciwko siebie. Dziecko naśladuje wszystkie ruchy rodzica ("wkręcasz żarówki", kiwasz na boki głową, rysujesz w powietrzu kółka rękami). A potem zmiana ról – rodzic naśladuje malucha. Zabawę możecie sobie urozmaicić robieniem głupich min: róbcie ryjek, uśmiechajcie się szeroko, wystawiajcie język itd. To świetne ćwiczenia mięśni twarzy – sprzyjają wymowie.

Modelka

Na podłodze rozciągnijcie skakankę lub sznurek (możecie też wykorzystać np. krawędź dywanu). Dziecko idzie (plecy proste, głowa wysoko, krok pełen godności) wzdłuż linii, stawiając stopy na krzyż, niczym modelka na wybiegu.

Udanej zabawy oraz miłego dnia ????????????????