Zabawa w teatr

Kochani????

Teatr to dla naszych maluchów źródło niezapomnianych przeżyć i bardzo rozwijająca rozrywka????. Zaproponujmy naszej Pszczółce ???? wspólne przygotowanie przedstawienia, oraz wzięcie w nim udziału, przemienienie się w ukochaną postać z bajki???????? gwarantuję, że sprawimy naszemu dziecku ogarną radość:) Przygotowałam dla Państwa dwie propozycje teatrzyków: kukiełkowy oraz cieni. Zapraszam do zabawy????????????

Teatrzyk kukiełkowy

Najprościej zbudować scenę z pustego, dużego kartonu np. po telewizorze albo po lodówce.

• Wytnijmy tylną ścianę pudła – tam będą -animatorzy kukiełek.
  • Z przodu zróbmy prostokątny otwór, który posłuży za scenę.
  • Ozdabianie całości (przy pomocy kredek, farb lub flamastrów) pozostaw dzieciom, na pewno będą tym zachwycone!
  • Z kawałków materiału przygotujmy kurtynę. Doczepmy ją i podwiążmy po bokach sceny.

Dzieci do głównych ról w przedstawieniu mogą wybrać ulubione pluszaki albo inne zabawki.
Możemy także wspólnie wykonać zaproszenie na spektakl dla całej rodziny. Śmiechom i radości z pewnością nie będzie końca! ????????????????????

Teatr cieni

Aby wyczarować na ścianie bajkowe postacie, wystarczy lampka lub latarka i... dużo wyobraźni!

• Usiądźcie z maluszkiem przed ścianą, najlepiej białą, i zbliżając dłonie do źródła światła, układajcie palce w różne kształty.
  • Eksperymentujcie – używajcie do zabawy raz jednej ręki, raz obu, wymyślajcie, jak stworzyć węża, a jak pieska.

Niech Wasze "zwierzątka" rozmawiają ze sobą, możecie też przygotować krótką historyjkę o ich przygodach i „wystawić” takie przedstawienie przed domową publicznością.

Życzę udanej zabawy ????