Balony i Fasolka

Drodzy Rodzice:)
Chyba każde dziecko uwielbia balony ????????, a ich lekkość i żywe kolory zachęcają do poruszania się za nimi. Dzisiaj chciałabym zaproponować ćwiczenia z balonami???????? a więc zaczynamy:

Ćwiczenia z Balonami

• Podrzucamy balon wysoko go góry i uderzamy w niego rękami,aby nie spadł na ziemię.
  • Podrzucamy balon do góry i chwytamy go. Balon przerzucamy z jednej ręki do drugiej.
  • Kładziemy się na brzuchu i głową przesuwamy balon do przodu.
  • Poruszamy rękoma leżące na ziemi balony, udając pająki lub kraby.
  • Kładziemy się nie plecach i przekładamy balon z rąk do nóg i z powrotem.
  • Leżąc na plecach, podrzucamy balon do góry rękami lub nogami i podobnie je łapiemy.
  • Pozwalamy balonowi wędrować po ciele. Dzieci czują lekkość i strukturę balonu.
  • Prowadzimy balon wokół nóg w koło lub w ósemkę.

!!! Najpierw rodzic pokazuje jak prawidłowo wykonywać ćwiczenie, udanej zabawy????????????

Hodowla fasolki????

Zachęcam do stworzenia małego ogródeczka w naszym domu:) na początek polecam zasadzić fasolkę. Radość dzieci, gdy fasolka zacznie kiełkować na pewno będzie ogromna, a obserwacja dzień po dniu stanie się rytuałem.???? W załączeniu wysyłam instrukcję, zachęcam do dodawania zdjęć wykonanych prac plastycznych, oraz zdjęć hodowli na naszego Facebooka.
Pozdrawiam serdecznie ????????????