Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Eksperyment z Wodą

Drodzy Rodzice,

Chciałabym dziś zachęcić do wykonania eksperymentów z wodą 🌊. Woda daje wiele możliwości eksperymentowania. Dzieci lubią próbować, co po niej pływa, a co w niej tonie. W czasie zabawy i poprzez eksperymenty wychwytują rzeczywiste związki i znajdują odpowiedzi na wiele swoich pytań, zabawa będzie jeszcze bardziej fascynująca ponieważ dzieci wykonywać ja będą razem ze swoimi kochanymi Rodzicami 😍 a więc zaczynamy 💪

  1. Stawiamy na środku pokoju, bądź łazienki dużą miskę z wodą (jeżeli mamy młodsze dziecko w domu możemy użyć wanienki) potrzebne nam będą jeszcze dwie kartki CZERWONA i NIEBIESKA, przedmioty które pływają (np.deseczka, patyczki, korek, styropian) oraz rzeczy które toną (np. łyżki, kulki, kamienie, monety, spinacze...)
    Dzieci muszą wypróbować co tonie w wodzie, a co nie, aby można było w jednoznaczny sposób posortować przedmioty, kładziemy z jednej strony miski kartkę niebieską - dla przedmiotów, które nie toną z drugiej zaś czerwoną - dla przedmiotów które toną. Na początku dzieci nazywają poszczególne materiały i próbują odgadnąć, co się stanie, kiedy przedmiot włożymy do wody. Następnie obserwujemy, co się stanie, gdy pływające przedmioty dociśniemy do dna miski (dzieci widzą, że rzeczy wypływają na wierzch) potem sortujemy wszystkie elementy.

  2. Papierowa gąsienica, praca ta jest bardzo łatwa w przygotowaniu, a po jej zakończeniu możemy się super bawić ze swoim dzieckiem 😍 zachęcam do zawodów gąsienic 💪💪

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej zabawy 🍀w załączeniu przesyłam instrukcję.

  • 008

  • 006

  • 007

  • 010

  • 009