Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Piosenka i Zabawy

Maszeruje wiosna - Piosenki dla dzieci

Kochani Rodzice:)
Przyszła do nas długo wyczekiwana pora roku- WIOSNA 😍🍀🌷🌼🌤️.
Chociaż temperatury za oknem nieco niższe, to za chwilkę wszystko zacznie budzić się do życia, drzewa, kwiaty, motylki, biedronki. Zachęcam Państwa do przeniesienia się razem z dzieckiem w ten piękny kolorowy czas, pomoże Wam w tym piosenka "Maszeruje Wiosna", nasze PSZCZÓŁKI uczyły się jej, jestem pewna,że gdy będą miały możliwość zaśpiewania jej Mamie , Tacie sprawi im to wiele radości, zachęcam do wspólnego śpiewania. W załączeniu przesyłam piosenkę:)

Maszeruje wiosna - Piosenki dla dzieci

Ciepło - Zimno

Jest to zabawa którą zapewne zna każdy rodzic, patrząc na temperatury za oknem (jednego dnia ciepło drugiego zimno) myślę że będzie to idealna zabawa:) a więc zaczynamy 💪 dziecko wybiera zabawkę, której będzie szukało (miś ,autko, lalka itp) , wychodzi na chwilkę z pokoju- Rodzic chowa zabawkę np. pod poduszkę, pod biurko, na komodę, dziecko wchodzi i szuka ukrytego przedmiotu, pomocne do tej zabawy będą zwroty które naprowadzą nasze dziecko do ukrytej zabawki, zimno mówimy gdy dziecko jest daleko od zabawki ciepło zaś gdy zaczyna się zbliżać, w momencie gdy jest już bardzo blisko mówimy cieplej. Radość dziecka że znalezionej zabawki będzie ogromna- zapewniam. Następnie rodzic wychodzi z pokoju, a dziecko chowa zabawkę.

Udanej zabawy🍀😁

Ćwiczenie stymulujące rozwój motoryki małej

Drodzy rodzice motoryka mała, to przede wszystkim sprawne funkcjonowanie dłoni i palców. W związku z tym chciała bym dzisiaj zachęcić Państwa do wspólnego wycinania- oczywiście pod czujnym okiem Mamy czy też Taty:) 👨‍👩‍👧👨‍👩‍👦 W załączeniu przesyłam gotowe szablony dla dzieci, jeżeli nie mają Państwo możliwości wydrukowania, można samemu narysować dziecku wzór.
WAŻNE! pokażmy najpierw dziecku jak poprawnie wyciąć szablon, dobrze by było gdybyśmy mieli nożyczki bez ostrza, jednak jeżeli nie posiadamy takich możemy użyć zwykłych małych dla dzieci, na pewno każdy w domu posiada:)) pozdrawiam serdecznie:)

wycinanki-4.pdf