Piątkowe Zabawy

Już dziś piątek! Ale ten czas szybko leci!

Propozycję zabaw:

1. Spróbujcie skonstruować własną grę planszową na temat związany ze zwierzakami domowymi. Wspólnie wymyślić zasady gry i jej przebieg. Czego potrzebujecie? Papier, kredki i pionki, za które mogą posłużyć drobne przedmioty dostępne w domu. I oczywiście  niezbędna będzie  Wasza niesamowita i niczym nieograniczona wyobraźnia ????.

2. Ćwiczcie czytanie codziennie chociaż 10 min????dokładam dzisiaj obrazki z sylabami możecie zaznaczać spinaczami do bielizny prawidłowe sylaby, które utworzą wyraz.

Sylaby_do_pobrania.pdf

3. Pobawcie się w zabawę ruchową "Sprytny kotek". Mamusia/tatuś przywiąże długi szalik do dwóch krzeseł, a waszym zadaniem będzie przejście pod nim tak, aby go nie dotknąć.  Jeśli będziecie mieć  ochotę mamusia może przywiązywać to coraz niżej ????. Bedzie to świetna zabawa i ... gimnastyka!

4. Posłuchajcie bajki "Mały Miś i pomocne dłonie" w wykonaniu misiowego wujka - Maciej Barański

Pomyślcie, co dobrego możecie zrobić dla bliskiej osoby, której dawno nie widzieliście. Może zadzwońcie do niej? Nagrajcie dla niej krótki filmik? Wyślyjcie e-mailem zdjęcie na którym trzymajcie plakat:" Kocham Cię" ... Zróbcie coś dobrego!

I jak w każdy piątek- zaplanujcie rodzinny relaks! ????