Ćwiczenia w Książkach

Kochani rodzice informuję, że dzieci, które skończyły robić ćwiczenia w książkach zadane do domu mogą robić dalsze strony.
Materiał który zaznaczyłam powinniśmy zrealizować do Świat, ale jeśli dzieci już go skończyły i chcą robić dalej nie mam nic przeciwko.
Pamiętajcie o utrwalaniu liter, cyfr i czytaniu.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę zdrowia

P.S.
Przytulcie ode mnie mocno dzieci🙂

P. Monika

Stopy Sensoryczne

Dzień dobry w poniedziałek. #Zostań w domu bo nuda może być twórcza 😊👫

Stopy sensoryczne

Cele:
👣 stymulacja receptorów związanych z fotykiem
👣 tworzenie torów przeszkód, slalomów i ścieżek sensorycznych
👣 masaż stóp

Przydadzą się materiały o różnej fakturze:
✂ kasza
✂ ryż
✂ patyczki
✂ filc
✂ sztuczne futerko
✂ sizal
✂ folia babelkowa
✂ wszystko co macie w domu 😄

zabawy_dla_6_latka.pdf

Śłońce Deszczyk

Hej, hej 😊 Czy chociaż jeden przedszkolak czeka na nowe zabawy? Tak? To świetnie!
Piątek proponuję spędzić na sportowo, bo ruch to zdrowie:

1. Przygotuj wygodny strój do ćwiczeń. Co to będzie? Dres, balowa sukienka czy strój kosmonauty? 😊 Żartuję, oczywiście że wygodny dres lub getry. Jeśli potrafisz - załóż go samodzielnie. Pamiętaj, aby podczas ćwiczeń zachować bezpieczeństwo.
  2. Wykonaj razem z mamusią/tatusiem wiosenne ćwiczenia gimnastyczne:
    1. "Słońce i deszczyk": biegajcie po pokoju. Na hasło mamy: "słońce!" zatrzymajcie się i stańcie z podniesionymi rękami
      w górę. Na hasło: "deszcz!" przykucnijcie i schowajcie głowy.
    2. "Bocian" - chodźcie po pokoju i wysoko unoście kolana. Co pewien czas jak bociany, zatrzymajcie się i stańcie na jednej nodze, rozkładając szeroko ramiona. Ciekawe komu uda się zachować równowagę....
    3. "Kokon motyla" - owiń mamusię/tatusia długim szalem lub kocem. Potem mamusia/tatuś owinie ciebie 😊
    4. skaczcie jak żabki
  3. Przed wami weekend. Zaplanujcie wspólnie rodzinny relaks 😊

Wiosenne Krokusy i Motylki

Dzisiaj z radością przedstawiam wam wiosenne krokusy i motylki z rolek po papierze jako zwiastuny wiosny.

Potrzebne będą:

1. rolki po papierze,
  2. żółta , fioletowa i różowa farba,
  3. zielony papier kolorowy
  4. oraz nożyczki, tektura bądź kartka z bloku technicznego

Krokusy
Aby wykonać krokusy potrzebne będzie 5 kawałków pocięte rolki - 3 z nich malujemy na żółto a 2 na fioletowo. Żółte sklejamy że sobą i powstaje nam kielich większego krokusa . Aby zrobić mniejszy kwiatek należy złożyć jeden fioletowy kawałek rolki na pół , a drugi przeciąć w połowie, z tak powstałych części formujemy kielich i sklejamy razem. Kielich kwiatów przyklejamy do tekturki bądź kartki z bloku technicznego. Łodygi i listki wycinamy z papieru kolorowego i również przyklejamy.

A oto kilka wiosennych zadań  z grafomotoryki.

Grafomotoryka - Wiosenne Zwierzta.pdf

Kreatywne zabawy i domowy tor przeszkód

Kreatywne Zabawy

Dziś zapraszam Was do eksperymentowania :). Poniżej znajdziecie kilka przykładów doświadczeń i przepisów na kreatywne zabawy. Bawcie się dobrze !!!

W domu możemy bawić się na różne sposoby. Dzisiaj przedstawiam jeden z nich:

Domowy tor przeszkód

Tor może składać się z kilku etapów:

1. Na dywanie rozkładamy sześć złożonych ręczników. Zadanie polega na przebiegnięciu w taki sposób, aby stopy stawiać tylko na tych technikach. Do tej zabawy zamiast ręczników można wykorzystać skrawki materiałów bądź kartki papieru.
  2. Wspinaczka. Można wspinać się na pufę ale mogą to być też poduszki i kołdra przykryte kocem.
  3. Slalom. Ustawiamy 5 pustych butelek plastikowych mogą też być maskotki. Zadanie polega na przebiegnięciu salonem po tej trasie.
  4. Czołganie. Można do tego wykorzystać stolik dziecięcy lub krzesło- dziecko może się pod nim czołgać lub przejść na czwórka.
  5. Kolejne zadanie to wejście na krzesło i zeskoczenie z niego.
  6. Rzucanie do celu. Dziecko staje na specjalnie wyznaczonym miejscu (może to być pasek lub jakiś przedmiot wyznaczający linię startu) i próbuje wrzucić balon lub zgnieciona gazetę lub małą piłkę do miski bądź kartonowego pudła.

Udanej zabawy!!!