Mrówki w dawnych czasach

????????????????????Dziś najwięcej uwagi Mrówki poświęciły temu, jak wyglądało życie na Ziemi przed tysiącami lat. Na podstawie różnych tekstów i ilustracji rozmawialiśmy o tym, jakie zwierzęta i rośliny wtedy występowały, czym charakteryzowały się dinozaury, gdzie mieszkali jaskiniowcy i jak wyglądała ich codzienność. Dowiedzieliśmy się, jak powstał węgiel i jak jest wykorzystywany. Dyskutowaliśmy również o tym, co robi archeolog na wykopaliskach. Na poniższym filmie namiastka całego tygodnia. Od malowania węglem, do wykopalisk w naszym przedszkolnym ogrodzie i kończąc na dniu Dinozaura????????????????.