Dzień Puzzli

Dziś w naszej grupie celebrowaliśmy dzień puzzli. Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. Czego uczy układnie puzzli? Choćby wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na zadaniu, bo jeśli się chce zobaczyć, co wyjdzie po złożeniu wszystkich kawałków, nie ma rady, trzeba się do tego przyłożyć. Zabawa puzzlami od wczesnych lat sprawia, że dziecko rozwija zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz. Puzzle, to jedna z ulubionych zabaw Mróweczek, które zawsze z pełnym zaangażowaniem dążą do ułożenia całego obrazu. Nikt się nie poddał :)