Piątkowe Zabawy

Już dziś piątek! Ale ten czas szybko leci!

Propozycję zabaw:

1. Spróbujcie skonstruować własną grę planszową na temat związany ze zwierzakami domowymi. Wspólnie wymyślić zasady gry i jej przebieg. Czego potrzebujecie? Papier, kredki i pionki, za które mogą posłużyć drobne przedmioty dostępne w domu. I oczywiście  niezbędna będzie  Wasza niesamowita i niczym nieograniczona wyobraźnia 🙂.

2. Ćwiczcie czytanie codziennie chociaż 10 min🙂dokładam dzisiaj obrazki z sylabami możecie zaznaczać spinaczami do bielizny prawidłowe sylaby, które utworzą wyraz.

Sylaby_do_pobrania.pdf

3. Pobawcie się w zabawę ruchową "Sprytny kotek". Mamusia/tatuś przywiąże długi szalik do dwóch krzeseł, a waszym zadaniem będzie przejście pod nim tak, aby go nie dotknąć.  Jeśli będziecie mieć  ochotę mamusia może przywiązywać to coraz niżej 🙂. Bedzie to świetna zabawa i ... gimnastyka!

4. Posłuchajcie bajki "Mały Miś i pomocne dłonie" w wykonaniu misiowego wujka - Maciej Barański

Pomyślcie, co dobrego możecie zrobić dla bliskiej osoby, której dawno nie widzieliście. Może zadzwońcie do niej? Nagrajcie dla niej krótki filmik? Wyślyjcie e-mailem zdjęcie na którym trzymajcie plakat:" Kocham Cię" ... Zróbcie coś dobrego!

I jak w każdy piątek- zaplanujcie rodzinny relaks! 🙂

Zabawy z Kodowania

Witam kochani dziś mam dla Was trochę zabaw z kodowania, które wiem że lubicie i dla chętnych karty pracy pozdrawiam wszystkich w tą zimowo-wiosenną środę bądźcie zdrowi!!

odwzoruj_obrazek.pdf

Dziękuję 😊

Ćwiczenia w Książkach

Kochani rodzice informuję, że dzieci, które skończyły robić ćwiczenia w książkach zadane do domu mogą robić dalsze strony.
Materiał który zaznaczyłam powinniśmy zrealizować do Świat, ale jeśli dzieci już go skończyły i chcą robić dalej nie mam nic przeciwko.
Pamiętajcie o utrwalaniu liter, cyfr i czytaniu.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę zdrowia

P.S.
Przytulcie ode mnie mocno dzieci🙂

P. Monika

Stopy Sensoryczne

Dzień dobry w poniedziałek. #Zostań w domu bo nuda może być twórcza 😊👫

Stopy sensoryczne

Cele:
👣 stymulacja receptorów związanych z fotykiem
👣 tworzenie torów przeszkód, slalomów i ścieżek sensorycznych
👣 masaż stóp

Przydadzą się materiały o różnej fakturze:
✂ kasza
✂ ryż
✂ patyczki
✂ filc
✂ sztuczne futerko
✂ sizal
✂ folia babelkowa
✂ wszystko co macie w domu 😄

zabawy_dla_6_latka.pdf

Śłońce Deszczyk

Hej, hej 😊 Czy chociaż jeden przedszkolak czeka na nowe zabawy? Tak? To świetnie!
Piątek proponuję spędzić na sportowo, bo ruch to zdrowie:

1. Przygotuj wygodny strój do ćwiczeń. Co to będzie? Dres, balowa sukienka czy strój kosmonauty? 😊 Żartuję, oczywiście że wygodny dres lub getry. Jeśli potrafisz - załóż go samodzielnie. Pamiętaj, aby podczas ćwiczeń zachować bezpieczeństwo.
  2. Wykonaj razem z mamusią/tatusiem wiosenne ćwiczenia gimnastyczne:
    1. "Słońce i deszczyk": biegajcie po pokoju. Na hasło mamy: "słońce!" zatrzymajcie się i stańcie z podniesionymi rękami
      w górę. Na hasło: "deszcz!" przykucnijcie i schowajcie głowy.
    2. "Bocian" - chodźcie po pokoju i wysoko unoście kolana. Co pewien czas jak bociany, zatrzymajcie się i stańcie na jednej nodze, rozkładając szeroko ramiona. Ciekawe komu uda się zachować równowagę....
    3. "Kokon motyla" - owiń mamusię/tatusia długim szalem lub kocem. Potem mamusia/tatuś owinie ciebie 😊
    4. skaczcie jak żabki
  3. Przed wami weekend. Zaplanujcie wspólnie rodzinny relaks 😊