Wiosenne Drzewko Szczęścia

Nadeszła wiosna, a my zamknięci w domach mogliśmy nie zauważyć drobnych listków czy pąków na drzewach.
Drodzy rodzice, spróbujcie wraz z dzieckiem poczynić obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie wiosną (może być przez okno;) a następnie zachęcam do wykonania wiosennego drzewka szczęścia, instrukcja poniżej.

Kartki Świąteczne

Święta Wielkanocne dopiero za dwa tygodnie ale własnoręcznie zrobione kartki świąteczne możemy wykonać już dziś.

Poniżej zamieszczam wzory elementów, które można wydrukować i wyciąć wraz z dzieckiem, a także zdjęcie potrzebnych materiałów. Każdy może wykorzystać to, co akurat ma w swoim domu, niech poniesie Was wyobraźnia.

Życzę dobrej zabawy 😊

Zabawy Gimnastyczne

Propozycje zabaw gimnastycznych do wykonywania każdego dnia 😉
Wysiłek z samego rana bywa trudny, ale są ćwiczenia, które nie męczą, a wręcz dodają energii. Taka aktywność tuż po przebudzeniu jest bardzo zdrowa i zapewnia siły do pracy i nauki na cały dzień. Wspólna poranna rozgrzewka zacieśni także więzi rodzinne i wyrobi u najmłodszych nawyk ruszania się już od rana.

Przykładowe ćwiczenia to:

1. Koncert: dziecko siedzi na podłodze, podparte z tyłu dłońmi. Nogi ma ugięte w kolanach. Unosi zgięte nogi i na hasło "bęben!" uderza (lekko!) piętami w podłogę, a na hasło "pianino!" "gra" na niej paluszkami stóp. Może wystukiwać rytm konkretnej piosenki, np. "Wlazł kotek na płotek".
  2. Wyścig raków: dziecko opiera się na rękach i nogach (brzuchem do góry), unosi biodra i wędruje w tej pozycji. Będzie miał większą frajdę, jeśli Ty także spróbujesz!
  3. Lustro: siadacie po turecku naprzeciwko siebie. Dziecko naśladuje wszystkie Twoje ruchy ("wkręcasz żarówki", kiwasz na boki głową, rysujesz w powietrzu kółka rękami). A potem zmiana ról – Ty naśladujesz malucha. Zabawę możecie sobie urozmaicić robieniem głupich min: róbcie ryjek, uśmiechajcie się szeroko, wystawiajcie język itd. To świetne ćwiczenia mięśni twarzy – sprzyjają wymowie.

Życzę dobrej zabawy!
🤸🏃🤸‍♀️🏃‍♀️🤸🏃‍♂️

Brzydkie kaczątko

Drodzy rodzice dziś zachęcam Was do kolejnej aktywności, przeczytajcie swojemu dziecku baśń H.C. Andersena "Brzydkie kaczątko".

Jeśli nie macie jej w swoich domowych zbiorach, można znaleźć ją w internecie na stronie wolnelektury.pl.

Starajcie się nie spieszyć i wyjaśniać dzieciom trudniejsze słowa. Po przeczytaniu spróbujcie wraz z dzieckiem ułożyć historyjkę obrazkową i ustalić kolejność wydarzeń.

Ćwiczymy w ten sposób umiejętność słuchania ze zrozumieniem, a przy okazji możemy miło spędzić czas ze swoją pociechą.

Zabawa z sylabami

Nauka przez zabawę to jedyna i właściwa droga do poznawania świata przez dzieci w wieku przedszkolnym. Dziś mam dla Was propozycję zabawy z sylabami w połączeniu z klockami LEGO, można w ten sposób tworzyć wyrazy i wprowadzać dziecko w magiczny świat liter.

Biedronki

Zaprośmy do naszych domów biedronki, nie byle jakie ale prawdziwe siedmiokropki.

Będziemy potrzebować czerwone i czarne kartki papieru, klej, nożyczki, czarną kredkę lub mazak. Należy pociąć je na równej długości paski, a następnie każdy pasek skleić żeby powstała "łezka".

Poniższa instrukcja pokazuje krok po kroku jak wykonać biedronkę. Pomysł został zaczerpnięty z bloga "kreatywnie w domu", gdzie znajdziecie jeszcze więcej pomysłów jak przyjemnie i pożytecznie spędzić ten czas.

Drodzy Rodzice i kochane Mróweczki

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a my nie możemy w pełni się tym cieszyć dlatego proponuję sprowadzić trochę wiosny do naszych domów.

Jeśli macie w swoich domach doniczki, trochę ziemi oraz chęci to zapraszam do

siania nasion i założenia dzienniczka obserwacji,

w którym będziecie zapisywać zmiany zachodzące w hodowli. Można także założyć hodowlę fasoli czy ziemniaka.

Jeśli nie posiadacie w domu nasion można je pozyskać z pomidora czy jabłka.

Zapraszam do zabawy i chwalenia się swoją hodowlą, wysyłając zdjęcia na naszego fb😊 EkoPrzedszzkole ja już swoją hodowlę założyłam!

Dzień Kobiet

"Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest Dzień kobiet!" A tak Mrówki obchodziły ten wyjątkowy dzień.

Mrówki u Seniorów

Mrówki udały się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Bielawie. Dzieci wystąpiły dla seniorów tam mieszkających. Ugoszczono nas poczęstunkiem oraz gromkimi brawami, mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Mrówki na warsztatach lepienia z gliny

Pani Magda z bielawskiego Art-Inkubatora odkryła w nas talenty, o których posiadaniu nie mieliśmy pojęcia. To pierwsza wizyta Mrówek na warsztatach u pani Magdy ale z pewnością nie ostatnia.