Pszczółki

Grupa 1 - Pani Natalia.

Wyszukaj

Jagódki

Grupa 2 - Pani Sylwia.

Wyszukaj

Mrówki

Grupa 3 - Pani Kasia.

Wyszukaj

Ananasy

Grupa 4 - Pani Monika.

Wyszukaj

Kontakt

Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne
Małgorzata Domagała
ul. Parkowa 11
58-260 Bielawa
746 452 224
Fax: 746 452 224
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Wiosenne Drzewko Szczęścia

Nadeszła wiosna, a my zamknięci w domach mogliśmy nie zauważyć drobnych listków czy pąków na drzewach.
Drodzy rodzice, spróbujcie wraz z dzieckiem poczynić obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie wiosną (może być przez okno;) a następnie zachęcam do wykonania wiosennego drzewka szczęścia, instrukcja poniżej.

 • 001

 

Kartki Świąteczne

Święta Wielkanocne dopiero za dwa tygodnie ale własnoręcznie zrobione kartki świąteczne możemy wykonać już dziś.

Poniżej zamieszczam wzory elementów, które można wydrukować i wyciąć wraz z dzieckiem, a także zdjęcie potrzebnych materiałów. Każdy może wykorzystać to, co akurat ma w swoim domu, niech poniesie Was wyobraźnia.

 • 003

 • 004

 • 005

Życzę dobrej zabawy 😊

Zabawy Gimnastyczne

Propozycje zabaw gimnastycznych do wykonywania każdego dnia 😉
Wysiłek z samego rana bywa trudny, ale są ćwiczenia, które nie męczą, a wręcz dodają energii. Taka aktywność tuż po przebudzeniu jest bardzo zdrowa i zapewnia siły do pracy i nauki na cały dzień. Wspólna poranna rozgrzewka zacieśni także więzi rodzinne i wyrobi u najmłodszych nawyk ruszania się już od rana.

Przykładowe ćwiczenia to:

 1. Koncert: dziecko siedzi na podłodze, podparte z tyłu dłońmi. Nogi ma ugięte w kolanach. Unosi zgięte nogi i na hasło "bęben!" uderza (lekko!) piętami w podłogę, a na hasło "pianino!" "gra" na niej paluszkami stóp. Może wystukiwać rytm konkretnej piosenki, np. "Wlazł kotek na płotek".
 2. Wyścig raków: dziecko opiera się na rękach i nogach (brzuchem do góry), unosi biodra i wędruje w tej pozycji. Będzie miał większą frajdę, jeśli Ty także spróbujesz!
 3. Lustro: siadacie po turecku naprzeciwko siebie. Dziecko naśladuje wszystkie Twoje ruchy ("wkręcasz żarówki", kiwasz na boki głową, rysujesz w powietrzu kółka rękami). A potem zmiana ról – Ty naśladujesz malucha. Zabawę możecie sobie urozmaicić robieniem głupich min: róbcie ryjek, uśmiechajcie się szeroko, wystawiajcie język itd. To świetne ćwiczenia mięśni twarzy – sprzyjają wymowie.

Życzę dobrej zabawy!
🤸🏃🤸‍♀️🏃‍♀️🤸🏃‍♂️

Brzydkie kaczątko

Drodzy rodzice dziś zachęcam Was do kolejnej aktywności, przeczytajcie swojemu dziecku baśń H.C. Andersena "Brzydkie kaczątko".

Jeśli nie macie jej w swoich domowych zbiorach, można znaleźć ją w internecie na stronie wolnelektury.pl.

Starajcie się nie spieszyć i wyjaśniać dzieciom trudniejsze słowa. Po przeczytaniu spróbujcie wraz z dzieckiem ułożyć historyjkę obrazkową i ustalić kolejność wydarzeń.

 

 • 001

Ćwiczymy w ten sposób umiejętność słuchania ze zrozumieniem, a przy okazji możemy miło spędzić czas ze swoją pociechą.

Zabawa z sylabami

Nauka przez zabawę to jedyna i właściwa droga do poznawania świata przez dzieci w wieku przedszkolnym. Dziś mam dla Was propozycję zabawy z sylabami w połączeniu z klockami LEGO, można w ten sposób tworzyć wyrazy i wprowadzać dziecko w magiczny świat liter.

 • 001
 • 002

Biedronki

Zaprośmy do naszych domów biedronki, nie byle jakie ale prawdziwe siedmiokropki.

Będziemy potrzebować czerwone i czarne kartki papieru, klej, nożyczki, czarną kredkę lub mazak. Należy pociąć je na równej długości paski, a następnie każdy pasek skleić żeby powstała "łezka".

Poniższa instrukcja pokazuje krok po kroku jak wykonać biedronkę. Pomysł został zaczerpnięty z bloga "kreatywnie w domu", gdzie znajdziecie jeszcze więcej pomysłów jak przyjemnie i pożytecznie spędzić ten czas.

 • 001

Drodzy Rodzice i kochane Mróweczki

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a my nie możemy w pełni się tym cieszyć dlatego proponuję sprowadzić trochę wiosny do naszych domów.

Jeśli macie w swoich domach doniczki, trochę ziemi oraz chęci to zapraszam do

siania nasion i założenia dzienniczka obserwacji,

w którym będziecie zapisywać zmiany zachodzące w hodowli. Można także założyć hodowlę fasoli czy ziemniaka.

Jeśli nie posiadacie w domu nasion można je pozyskać z pomidora czy jabłka.

Zapraszam do zabawy i chwalenia się swoją hodowlą, wysyłając zdjęcia na naszego fb😊 EkoPrzedszzkole ja już swoją hodowlę założyłam!

 • 001

Dzień Kobiet

 • 001

"Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest Dzień kobiet!" A tak Mrówki obchodziły ten wyjątkowy dzień.

Mrówki u Seniorów

 • 001
 

Mrówki udały się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Bielawie. Dzieci wystąpiły dla seniorów tam mieszkających. Ugoszczono nas poczęstunkiem oraz gromkimi brawami, mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Mrówki na warsztatach lepienia z gliny

 • 001

Pani Magda z bielawskiego Art-Inkubatora odkryła w nas talenty, o których posiadaniu nie mieliśmy pojęcia. To pierwsza wizyta Mrówek na warsztatach u pani Magdy ale z pewnością nie ostatnia.

Copyright © 2020 Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne w Bielawie All Rights Reserved. Developed by JUMP IT Service.