Prace Oli

Ola z grupy Jagódek  w czasie pandemii pracowicie spędza czas robiąc to co najbardziej lubi 😊oto jej prace plastyczne:

Puchnące farby

Dziś  z naszego worka z pomysłami  wysypaliśmy puchnące farby. Zabawy jest co nie miara, a łatwość wykonania zadziwia. Przepis jest prosty, mąka, sól i woda w równych proporcjach. Mieszamy wszystko ze sobą, dla urozmaicenia można dodać barwników spożywczych lub zwykłej farby plakatowej,  żeby zabarwić masę. Można też to zrobić po wypieczeniu. Mieszamy składniki, malujemy pędzlem lub palcami na kartce technicznej i tworzymy  :)  po skończeniu malowania wkładamy pracę do mikrofalówki dosłownie na kilka sekund, tak aby nasza masa spuchła.

Udanej zabawy !

Dzieła z recyklingu

Dzisiaj propozycja zabaw z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Ode mnie kilka znalezionych propozycji z których można stworzyć ciekawe rzeczy. Miło nam będzie zobaczyć wasze dzieła. :)

Zgadywanki i Puzzle

Zgadywanki

Witam serdecznie dzisiaj przygotowałam zgadywanki dla naszych Jagódek. Ale! Jak bawić się tak żeby szybko się dzieciom nie znudziło? Zorganizujmy dzieciom zabawę na kształt konkursu. Zgadywanki można wydrukować i pozwolić dzieciom aby wylosowały zgadywankę, zabawa może polegać na zbieraniu punktów.

Puzzle

Następna propozycja to przygotowane kolorowanki, które można pokolorować następnie wyciąć i stworzyć z nich puzzle. :) miłej zabawy.

Ukrywanie i poszukiwanie

Dzisiaj zabawy z ukrywaniem i poszukiwaniem.

Pierwsza zabawa co się schowało? Siadamy z dzieckiem i układamy przed nim 5 zabawek (auto, lalkę, książkę, piłkę, robota). Zadaniem rodzica jest przykryć jedną zabawkę np chustka, a zadaniem dziecka jest zgadnąć jaka zabawka się ukryła.

Następnie można przygotować mapę domu i pobawić się w poszukiwaczy skarbu. Przygotować 5 kopert z cyframi od 1 do 5. Zadaniem rodzica jest ukryć i zaznaczyć na mapie gdzie dziecko może je znaleźć. Po odnalezieniu wszystkich kopert dziecko otrzymuje drobna nagrodę.

Miłej zabawy.

Zabawa kolorowymi nakrętkami

Wielu z nas zbiera plastikowe nakrętki, które można świetnie wykorzystać do zabawy i nauki. Dzisiaj proponuję zabawę w odwzorowywanie przy wykorzystaniu nakrętek. Dzięki temu rozwija się logiczne myślenie, spostrzegawczość, wspomagają koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, a także kreatywność, uczą rozróżniania kolorów i kształtów.

Również można wykorzystać nakrętki w kreatywny sposób i stworzyć niecodzienne obrazy.

Kolorowe figury geometryczne

Witamy znów po świętach dzisiaj kolejna porcja zabaw. Jak wiadomo dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. "Kolorowe figury geometryczne" to zabawa która daje możliwość pobiegania ale i rozwija pod względem edukacyjnym. Na podłodze przyklejamy kolorowa taśma figury geometryczne i zadaniem dziecka jest stanąć na figurze wytypowanej przez rodzica. (w przypadku braku kolorowych taśm polecam przykleić kartki z namalowanymi figurami).

Malowanie Jajek

Witam

Dzisiejsza propozycja to wspólne czytanie rodziców z dziećmi wierszyka wielkanocnego oraz pomysły na domowe malowanie jajek.

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei,
czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
Życzę wam drodzy rodzice i kochane przedszkolaki,
aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha!

Bajeczka Wielkanocna

Witam dzisiaj propozycja zadań z tematyką nadchodzących Świat Wielkanocnych mimo, że nie będą one wyglądać jak zawsze nie zapomnijmy o tradycjach i rozmowach z dziećmi. Jako pomoc w rozmowie proponuję, aby dzieci wysłuchały opowiadania A. Galicy pt. "Bajeczka wielkanocna". Warto zawsze poprowadzić rozmowę z dziećmi na temat opowiadania zadając parę pytań, które znajdziecie państwo pod tekstem.

Labirynty

W poniższym pliku znajdą państwo również 3 zadania - labirynty i łączenie obrazków z cieniem.

Ciecz Newtonowska i Zimny Śnieg

Czas kwarantanny warto wykorzystać na zabawy na które często nie mamy czasu lub siły. Ciekawe i kreatywne zajęcia nie tylko dobrze wpływają na rozwój dzieci, ale również wzmacniają więzi z dzieckiem. Dzisiaj przygotowałam dla Państwa dwa przepisy na masy plastyczne. Wykonywanie mas to nauka oraz wspaniałe doznania sensoryczne. Zagniatanie, lepienie i formowanie wzbogaca umiejętności manualne i usprawnia motorykę małą potrzebną potem do nauki pisania.

1. Pierwsza i najbardziej znana ciecz newtonowska.

Potrzebujemy:

• woda
  • mąka ziemniaczana

Jeżeli chodzi o proporcje to trzeba robić "na oko". Ważne jest by najpierw wsypywać mąkę, a potem dolewać wody.

Jak się bawić?

• uderzać pięścią w ciecz- im większa siła działa na ciecz tym większy opór
  • brać kulki do ręki i robić kulki - po rozłożeniu ręki ciecz się rozpłynie
  • delikatnie położyć ręke na cieczy, a ona niemal pochłonie naszą rękę
  • można odbijać piłkę od powierzchni ciecz.

2. Zimy śnieg

Potrzebujemy:

• 8 opakowań sody oczyszczonej
  • jedna pianka do golenia

Do miski dodajemy wszystkie składniki i mieszamy. Już w trakcie mieszania dziecko zobaczy ze masa jest zimna. Po zagnieceniu masy odstawiamy na 30min do lodówki, po tym czasie nasza masa jest idealna do zabawy.
Taka namiastka zimnego puchu, który się nie roztapia da dziecku wiele radości.